Výlety s dětmi

Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem – skanzen lidové architektury

Výlety s dětmi

Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem – skanzen lidové architektury

Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem – skanzen lidové architektury
  • Druh zábavy: skanzen lidové architektury
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Přerov nad Labem 243, Přerov nad Labem, Česká republika

Popis

První existence národopisného muzea v Přerově nad Labem je datována ke konci 19. století, kdy majitel přerovského panství arcivévoda Ludvík Salvátor Toskánský nechal upravit starobylou panskou kovárnu a rychtu na „staročeskou chalupu“, ve které byly vystaveny národopisné předměty, opatřené v obci a jejím blízkém okolí. V roce 1967 přešla národopisná expozice ve „staročeské chalupě“ pod správu Polabského muzea v Poděbradech a začal se budovat „polabský skanzen“.

Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem nám na přenesených objektech lidové architektury včetně zařízených interiérů přiblíží život a kulturu venkovského lidu z oblasti středního Polabí od poloviny 18. do poloviny 20. století.

Ve skanzenu v Přerově nad Labem se v současné době nachází 32 objektů – z toho 7 chalup, 6 špýcharů a 2 stodoly. Součástí národopisného muzea jsou též myslivna s hospodářským dvorem a bývalá bednárna nebo stará škola.

S dětmi je možné vyrazit také na nějakou akci s doprovodným programem.

V Přerově nad Labem v blízkosti skanzenu můžeme ještě navštívit soukromé muzeum se sbírkou historických bicyklů a motocyklů pojmenované Moto & Velo MUZEUM.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/stredni-cechy/1602-polabske-narodopisne-muzeum-v-prerove-nad-labem-skanzen-lidove-architektury