Výlety s dětmi

Cyklostezkou z Jihlavy ke zřícenině hradu Rokštejn

Výlety s dětmi

Cyklostezkou z Jihlavy ke zřícenině hradu Rokštejn

Cyklostezkou z Jihlavy ke zřícenině hradu Rokštejn
  • Trasa výletu: z Jihlavy přes Malý Beranov, Luka nad Jihlavou, Bítovčice, Přímělkov ke zřícenině hradu Rokštejn, možnost návratu vlakem z Přímělkova
  • Celková délka cyklotrasy: 38 km (tam a zpět), 20 km (při návratu vlakem)
  • Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

V rámci tohoto cyklistického výletu projedeme část cyklotrasy Jihlava – Třebíč – Raabs, která vede po cyklostezce a z menší části ulicemi s minimálním provozem. Profil trasy je převážně rovinatý, na konci výletu je stoupání a následné klesání s převýšením 50 metrů. Zpáteční cestu je možné si naplánovat vlakem z Přímělkova.

Trasa výletu

Výlet zahájíme u vlakového nádraží v Jihlavě. Odtud se vydáme po cyklotrase B08 ulicí Havlíčkova podél železniční trati. Po 1 km na rozcestí Helenínská silnice se napojíme na cyklotrasu číslo 26. Vedlejší ulicí s minimálním provozem dojedeme k železničnímu přejezdu, za kterým je rozcestí Helenín, z něhož vystoupáme doprava do krátkého strmého kopce. Následně se po vcelku slušné lesní cestě dostaneme do Malého Beranova, který projedeme vedlejšími ulicemi.

Na konci Malého Beranova nás čeká asfaltová cyklostezka do obce Luka nad Jihlavou. V obci překročíme řeku po silničním mostě a pokračujeme po jejím pravém břehu. Cyklistické značení nás provede obcí k dalšímu úseku cyklostezky do Bítovčic, na kterém musíme překonat menší kopec.

V Bítovčicích se vrátíme na levý břeh řeky a po opuštění obce směřujeme cyklostezkou do Přímělkova, kde přejedeme most a železniční přejezd a stoupáme k Přímělkovskému rybníku. U něj odbočíme doleva, ještě 100 metrů vyšlápneme do kopce a otevře se nám pohled do krásného údolí Brtnice se zříceninou hradu Rokštejn, kam sjedeme po asfaltové cestě. Zpáteční cestu si můžeme ulehčit tím, že se z Přímělkova do Jihlavy vrátíme vlakem.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/vysocina/1601-cyklostezkou-z-jihlavy-ke-zricenine-hradu-rokstejn