Výlety s dětmi

Cyklotrasa Žďár nad Sázavou – Polnička – Velké Dářko

Výlety s dětmi

Cyklotrasa Žďár nad Sázavou – Polnička – Velké Dářko

Cyklotrasa Žďár nad Sázavou – Polnička – Velké Dářko
  • Trasa výletu: ze Žďáru nad Sázavou přes Polničku k přehradě Velké Dářko
  • Celková délka cyklotrasy: 20 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Ze Žďáru nad Sázavou se k přehradě Velké Dářko dostaneme po rovinaté cyklotrase vhodné pro cyklovozíky i malé cyklisty. Ze Žďáru do Polničky vede asfaltová cyklostezka (cyklotrasa č. 5061), odsud dále k Velkému Dářku po polní cestě pokračuje naše cyklotrasa bez cyklistického značení.

Vyjíždíme od Domu kultury v centru Žďáru nad Sázavou severním směrem po cyklostezce podél řeky Sázavy. Po 2,5 kilometrech jízdy příjemným prostředím mimo obydlenou část města se ocitneme u Branského rybníka, na jehož protějším břehu spatříme zámek. U rybníka souběžně s cyklostezkou prochází 2. okruh naučné stezky kolem Zelené hory.

Po chvilce nás značky cyklotrasy dovedou k vodní nádrži Pilská a u ní novému sportovně-rekreačnímu areálu Pilák. V areálu objevíme sousoší od Michala Olšiaka - Lev, Hraniční kámen a Orlice, představující zemskou hranici mezi Čechy a Moravou.

Na konci Pilské nádrže asfaltová cyklostezka končí, cyklistické značení nás nasměruje doprava a následně doleva do vesnice Polnička. Na návsi u potravin opouštíme značenou cyklotrasu 5061, přejedeme hlavní silnici a navážeme na vedlejší uličku mírně doleva do kopečka vedeni červenou turistickou značkou. Při výjezdu z Polničky narazíme na zábavní areál Salón Expres Vagón Polnička, kde se děti mohou zabavit na různých atrakcích a občerstvit se.

K Velkému Dářku dojedeme po polní cestě stále vedeni červenou turistickou značkou. Během cesty si všimneme několika rybníků (Kamenný, Železný, Nový). Přehrada Velké Dářko nabízí možnost koupání, u pláže je občerstvení i další socha Michala Olšiaka - „Rozcestník“. Zpět do Žďáru nad Sázavou se vracíme stejnou cestou.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/vysocina/1593-cyklotrasa-zdar-nad-sazavou-polnicka-velke-darko