Výlety s dětmi

Dům Gustava Mahlera v Jihlavě

Výlety s dětmi

Dům Gustava Mahlera v Jihlavě

Dům Gustava Mahlera v Jihlavě
  • Druh zábavy: expozice věnovaná hudebnímu skladateli a dirigentovi Gustavu Mahlerovi a jeho rodině, "Svět dětí" s hrami, sluchátka s hudbou Gustava Mahlera, informační kiosky s PC hrami, obrazovkami a audiovizuálními pořady
  • Doporučený věk dětí: 6+
  • Adresa: Znojemská 1089, Jihlava, Česká republika

Popis

Jihlava je krásné město s bohatou historií dolování stříbra. Především zde strávil 15 let svého života světoznámý hudební skladatel a dirigent Gustav Mahler. V domě Znojemská 4, ve kterém Mahler žil, najdeme dnes unikátní jemu věnovanou expozici, která byla v roce 2008 po rozsáhlých opravách otevřena. Díky dotaci z ROP Jihovýchod jsou nově zpřístupněny např. sklepní prostory, kde na nás čeká expozice o jeho rodině, v 1. patře se seznámíme s životem Gustava Mahlera v Jihlavě, s prostředím, ve kterém vyrůstal, s vlivy, které později ovlivnily jeho hudbu.

Pro zábavu menších dětí jsou tu prostory „Svět dětí“, kde si mohou zapůjčit ke hraní magnetickou tabuli, puzzle a další hry s tématikou Mahlera či Jihlavy. Část expozice je věnovaná zástupcům třech kultur, které v té době v Jihlavě žili: Čechům, Němcům a Židům.

Ve 2. patře si prohlédneme expozici věnovanou jeho ženě Almě a jejím současníkům. V dalším patře navštívíme badatelnu, kde najdeme bohatou fonotéku i bibliografii týkající se osobnosti Gustava Mahlera. Zapůjčí nám zde i sluchátka s hudbou Gustava Mahlera. Expozice jsou bohatě doplněny informačními kiosky s PC hrami, obrazovkami a audiovizuálními pořady. Po prohlídce muzea můžeme posedět u kávy či čaje v nekuřácké kavárně přímo v přízemí domu.

Zdroj: Newsletter ROP Jihovýchod

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vysocina/1589-dum-gustava-mahlera-v-jihlave