Výlety s dětmi

Cyklovýlet oborou Židlov v bývalém vojenském prostoru Ralsko u Mimoně

Výlety s dětmi

Cyklovýlet oborou Židlov v bývalém vojenském prostoru Ralsko u Mimoně

Cyklovýlet oborou Židlov v bývalém vojenském prostoru Ralsko u Mimoně
  • Trasa výletu: oborou Židlov z Ralska - Kuřívod do Ralska - Hvězdova
  • Celková délka cyklotrasy: 25 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Během tohoto cyklistického výletu budeme projíždět oborou Židlov, která je druhou největší oboru v ČR a spadá pod správu VLS ČR, s. p. Zemský povrch bývalého vojenského prostoru Ralsko tvoří členitá pahorkatina, na mnoha místech z krajiny vyčnívají pískovcové útvary. Vzhledem k zvlněnému terénu výlet není vhodný pro nejmenší začínající cyklisty. Celá trasa vede po asfaltových cestách.

Trasa

Zaparkujeme v obci Ralsko – Kuřívody, která se nachází 10 kilometrů jihovýchodně od Mimoně. Vyrazíme po cyklotrase č. 25 severovýchodním směrem. Po několika kilometrech jízdy oborou Židlov, kdy střídavě mírně stoupáme a klesáme, se nám otevře výhled hned na tři dominanty tohoto kraje: přímo před námi spatříme Ještěd, po levé straně vrchol se zříceninou hradu Ralsko a za našimi zády je hrad Bezděz.

Ve vzdálenosti 6 kilometrů od Kuřívod se ocitneme na křižovatce, kde odbočíme doleva na cyklotrasu 241 (v tomto místě nebyla značená). Objedeme závoru a po několika stech metrech začneme sjíždět k lesu. Po asi kilometrovém sjezdu pokračujeme lesem téměř rovinatým terénem po kvalitní asfaltce až k Ploužnickému rybníku na okraji obce Ralsko – Hvězdov. V obci je možnost občerstvení v restauraci s venkovním posezením (cca 300 metrů za rybníkem). Zpět se vracíme stejnou cestou.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/ceskolipsko-a-machuv-kraj/1588-cyklovylet-oborou-zidlov-v-byvalem-vojenskem-prostoru-ralsko-u-mimone