Výlety s dětmi

Muzeum hraček Ostrava

Výlety s dětmi

Muzeum hraček Ostrava

Muzeum hraček Ostrava
  • Druh zábavy: muzeum historických hraček a her, sbírka stolních her písničkáře Jarka Nohavici, expozice věnovaná Waltu Disneymu, interaktivní expozice, možnost vyfocení se ve vybraných exponátech, malá ZOO, podmořský svět, peklo s čerty, krátkodobé výstavy na téma sběratelství
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Masarykovo náměstí 15, Ostrava, Česká republika

Popis

Muzeum hraček Ostrava bylo otevřeno v květnu 2014 za účelem oživení centra města třemi nadšenými sběrateli, z nichž nejznámějším je ostravský písničkář Jarek Nohavica, jehož část sbírky stolních her je rovněž v muzeu vystavena a který také svým koncertem provoz muzea zahájil.

Muzeum je rozděleno do tří sekcí:
1) Hračky a hry - exponáty od poloviny 19. století po současnost
2) Disneyana - vše kolem osobnosti Walta Disneyho
3) Sběratelství - téma této sekce se každé tři měsíce kompletně mění

Muzeum hraček v Ostravě se může pochlubit tisíci vzácných i unikátních exponátů. Namátkou zmíníme, co v muzeu jistě nadchne: nejmenší funkční model železnice na světě z roku 1935, cínové nádobíčko pro panenky z roku 1860, první hračka - autíčko s troubením nebo s autorádiem z první poloviny minulého století, americké balení žvýkaček Sněhurka z roku 1938 v hodnotě 15.000,-Kč nebo panenka jeptiška. K vidění je spousta nádherných starých hraček, jako jsou pokojíčky pro panenky, plechová autíčka, vojáčci, vláčky, loutková divadla, panenky klasické i Barbie, stolní hry anebo také různá stará vozítka a kočárky.

Děti potěší hlavně ty expozice, které se po zapnutí pohybují, nebo sekce, ve které se mohou vyfotit - ve sto let starých saních, kočáru, šlapacím autíčku nebo ve staré školní lavici. Nechybí ani malá ZOO, v níž děti hádají názvy všech přítomných zvířátek, anebo podmořský svět či peklo s čerty.

Muzeum hraček v Ostravě nám poskytne poznání i zábavu, a proto bychom jej měli s dětmi určitě navštívit! Podrobnější informace najdeme na oficiálních stránkách muzea, odkaz je níže.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/severni-morava/1584-muzeum-hracek-ostrava