Výlety s dětmi

Dačická KOSTKA 2022 - Bylo nebylo

Výlety s dětmi

Dačická KOSTKA 2022 - Bylo nebylo

Dačická KOSTKA 2022 - Bylo nebylo
  • Datum: 17.7.2022
  • Místo: Dačice - zámek
  • Adresa: Havlíčkovo nám. 85, Dačice, Česká republika

Popis

Na nádvoří dačického zámku probíhá od 5. do 17. 7. letní kulturní festival Dačická KOSTKA. V neděli 17. 7. v 10:00 se uskuteční divadelní představení pro děti Bylo nebylo.

 

Divadlo Za2

Hrají:
Libor Jeník, Ivan Čermák


Víte co se stane, když se rozpustilý zvědavý a hravý kluk setká s opravdovským pohádkovým hloupým Honzou, který, jak se ukáže, má pod čepicí?
Začnou si spolu hrát a společně s dětmi poznávat lidové písničky, básničky, říkadla i rozpočitadla, hádanky i zábavné hry. Dozví se o strašidlech a hejkalech, ale třeba i o tom, jak vlastně vznikala taková „obyčejná“ lidová písnička.

Dětem připomenou známé i méně známé lidové pohádky, ve kterých se vzrůstající chutí a nadšením vystřídají několik převleků a rolí, aby nakonec pochopili, že hloupý Honza je vlastně kamarád, který jim ukázal, že lidová slovesnost není žádná věda, ale spíš zábava a veliká legrace.  
Interaktivní představení plné krátkých pohádek, hádanek, říkadel, her, rozpočítadel a písniček, uvádějící děti nenásilně a s humorem do tajů lidové slovesnosti, apelující na dětskou tvořivost a spontánnost.

Živá a zábavná komunikace je určena pro děti od 4 let a jejich rodiče.

 

Dačická KOSTKA je multižánrový letní festival, který pořádá město Dačice a koná se vždy v první polovině července. Na nádvoří Státního zámku Dačice se během zpravidla dvou týdnů střídají hudebníci, kapely i divadla.

Vstupenky zakoupíte na Infocentru Dačice nebo v rezervačním systému.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/jizni-cechy/jindrichuv-hradec/15675-dacicka-kostka-2022-bylo-nebylo-14873