Výlety s dětmi

Zoopark Chomutov - ZOO, skanzen, safari

Výlety s dětmi

Zoopark Chomutov - ZOO, skanzen, safari

Zoopark Chomutov - ZOO, skanzen, safari
  • Druh zábavy: ZOO, dětská hřiště, lanové centrum, domácí zvířata, skanzen, safari
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: Přemyslova 259, Chomutov, Česká republika

Popis

Zoopark Chomutov se nalézá na východním okraji města nedaleko centra. S rozlohou 112 ha je největším ZOO v ČR. V mimořádném přírodním prostředí můžeme spatřit mnoho savců, například stará evropská plemena domácích zvířat, tuleně, rosomáka, makaka, rysa, vlka, losa, kozorožce, pandu červenou a jiné. Dalšími obyvateli zooparku jsou různorodí ptáci, plazi, obojživelníci a ryby. Velmi oblíbenými zvířaty tu jsou medvědi hnědí (grizzly), v jejichž blízkosti se nachází dětské lanové centrum „Lanáček“.

V areálu objevíme několik dětských hřišť i drobnějších atrakcí. Unavené děti se mohou po zooparku projet lokálkou „Amálka“. Občerstvit se je možné v restauraci Tajga nebo penzionu U Pratura. Vyskytuje se zde také „Staročeský statek“ s domácími zvířaty, Kamenný rybník, dětská ZOO, hřbitov vyhynulých zvířat zpodobněných na sochách a sad jedlých kaštanů z druhé poloviny 17. století.

Velkým lákadlem proč navštívit Zoopark Chomutov je safari, které si lze prohlédnout z terénní soupravy Safari expres. Na rozsáhlé ploše se pohybují například mufloni, jeleni, zubři nebo asijští lichokopytníci včetně vzácného druhu koně Převalského.

Zoopark Chomutov je přístupný celoročně, safari v hlavní sezoně (v případě nepříznivého počasí je uzavřeno).

Součástí Zooparku Chomutov je skanzen Stará Ves, který nám přiblíží práci a životní styl našich předků v oblasti Krušnohoří. V areálu je k vidění hrázděný statek, hrázděná stodola, řemeslná dílna, výminek, špýchar, roubenka, větrný mlýn a kaplička. Lidovou architekturu, řemeslnou a zemědělskou výrobu ve skanzenu Stará Ves si lze prohlédnout v rámci stálých expozic i na doprovodných akcích.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/zoo-farmy-kone/severni-cechy/1567-zoopark-chomutov