Výlety s dětmi

Výstavy v NZM Valtice

Výlety s dětmi

Výstavy v NZM Valtice

Výstavy v NZM Valtice
  • Druh zábavy: muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí, dlouhodobé výstavy, akce pro děti
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: náměstí Svobody 8, Valtice, Česká republika

Popis

V Muzeu vinařství, zahradnictví a životního prostředí - NZM Valtice se v současné době konají tyto dvě výstavy: „Život v krajině Lednicko-valtického areálu“ a „Pocitový chodník pro bosé nohy“.

Výstava „Život v krajině Lednicko-valtického areálu“

probíhá od 1. 4. 2014 do 31. 10. 2015.

Výstava nabízí pohled do okolí Valtic, součásti Lednicko-valtického areálu, zapsaného v roce 1996 na Seznam světového dědictví UNESCO. Předmětem zájmu tu však nejsou místní architektonické památky, ale příroda, její jednotlivé biotopy a především živočichové zde žijící. Návštěvníci se na výstavě seznámí s běžnými i vzácnými druhy ryb, žijícími v lednických rybnících i tůních lužního lesa, nebo mohou obdivovat zástupce ptačí říše, jejichž druhovou pestrostí je příroda Lednicko-valtického areálu vyhlášená.

Malé i velké návštěvníky jistě zaujmou velkoobjemová akvária s našimi nejvýznamnějšími sladkovodními rybami, mohou si pohrát na louce, vylézt na posed nebo načesat švestky česáčkem přímo ze stromu.

Pocitový chodník pro bosé nohy a výstava balkonových květin a letniček

Návštěvníci, kteří naboso projdou přes „pocitový chodník“, vytvořený z písku, kůry, oblázků, kamínků, šišek nebo zeminy, mohou vnímat, jak tyto přírodní materiály působí na chodila. Pocitový chodník je umístěn na nádvoří muzea, kde bude rovněž od 31. 5. 2014 do 30. 9. 2014 probíhat oblíbená výstava balkónových květin a letniček, která stávající venkovní expozici propůjčí kouzelný barevný tón. Výstava je tvořená ve spolupráci se zahradnictvím Malinkovič (Břeclav) a zahradnictvím Černý (Jaroměř).

Od začátku září 2014 se bude upravovat nádvoří muzea a pocitový chodník pro bosé nohy bude přístupný pouze do konce srpna. Od roku 2015 bude připraven od začátku sezóny, tedy od května do konce října.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/jizni-morava/1562-vystavy-v-nzm-valtice