Výlety s dětmi

Promítání filmu "Až zařve lev" s autorskou besedou

Výlety s dětmi

Promítání filmu "Až zařve lev" s autorskou besedou

Promítání filmu
  • Datum: od 5.7.2022 do 6.7.2022
  • Místo: Křivoklát - hrad
  • Adresa: Křivoklát 47, Křivoklát, Česká republika

Popis

Příběh českého krále Přemysla II. Otakara a zapomenutého poutníka Odorika, který jako první Evropan spatřil Tibet. Dokumentární film režiséra Jana E. Svatoše v prostorách hradu Křivoklát!

Rezervace nutná na tel. č. 313 558 440

Kdy: 5. a 6. 7. 2022 od 13:30

Kde: Hrad Křivoklát

V bezčasí Dantova očistce se potkávají dvě významné postavy českého středověku: král Přemysl II. Otakar a zapomenutý cestovatel, mnich Odorik, který jako první Evropan spatřil Tibet. Výměnou za popis cesty do východních zemí světa přiměje slavného krále složit účet za svoji vládu plnou úspěchů, ale i proher a křivd. Brzy zjišťuje, že oba mají nečekaně mnoho společného: vždyť jednomu ukradli knihu, druhému království v srdci Evropy.
Originální středověká road movie s mistrovským dialogem mezi svědomím krále a Odorikovou zvídavostí vás provede českým královstvím v době největšího územního rozmachu. Film také připomíná, že problémy řešené ve středověku jsou aktuální i v naší době: Ať je to tolerance k odlišným kulturám, plagiátorství nebo fake news. Na základě dlouholetých rešerší a spolupráce s předními českými i zahraničními odborníky se divák seznámí s unikátními a pozapomenutými historickými artefakty připomínající nadčasovost génia přemyslovského rodu.
Hlas historickým osobnostem propůjčili František Němec, Igor Bareš a Daniela Kolářová. Natáčelo se v ČR, v Itálii, Francii, Švýcarsku, Německu, Rakousku a Slovinsku.

UPOUTÁVKA ZDE

 

 

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/stredni-cechy/rakovnik/15513-promitani-filmu-az-zarve-lev-s-autorskou-besedou-14704