Výlety s dětmi

Zámek Kačina - Muzeum českého venkova

Výlety s dětmi

Zámek Kačina - Muzeum českého venkova

Zámek Kačina - Muzeum českého venkova
  • Druh zábavy: prohlídky zámeckých interiérů a hosp. zázemí zámku, interaktivní expozice pro děti, výukové programy, dětská naučná stezka a hra v parku
  • Doporučený věk dětí: 4+
  • Adresa: Svatý Mikuláš 51, Svatý Mikuláš u Kutné Hory, Česká republika

Popis

Zámek Kačina náleží k nejvýznamnějším empírovým stavbám v Evropě. Byl postaven J. Fischerem v letech 1806 – 1824 pro hraběte Jana Rudolfa Chotka. Zámku přiléhá anglický přírodně-krajinářský park, kterým prochází naučná stezka "Ze života hmyzu" seznamující hravou formou se zde žijícími ohroženými druhy hmyzu a je ideálním místem k příjemné procházce s dětmi. V parku je také možné si zahrát hru: Za tajemstvím zámeckého parku. Na Kačině si můžeme půjčit sportovní vybavení a vozík, ve kterém lze děti po parku vozit. Kromě několika kilometrů upravených cestiček se v parku u zámecké kavárny nachází malé hřiště.

Od počátku 50. let 20. století na zámku Kačina sídlí Muzeum českého venkova. V současné době nabízí několik expozic.

 Expozice bez průvodce

Tyto expozice jsou buď v rámci okružní trasy hospodářského zázemí zámku a jiné prohlídky, či jsou instalovány ve výstavním patře zámku. Stačí si vybrat, co by se Vám a Vašim dětem mohlo líbit. Mnoho z nich myslí na dětského návštěvníka.

Lákadlem pro děti jsou letní divadelní představení a možnost zapůjčení dobových kostýmů. Pro větší skupiny lze objednat lektorské programy nebo speciální prohlídky. 

 

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/stredni-cechy/1551-zamek-kacina-muzeum-ceskeho-venkova