Výlety s dětmi

Z Horních Míseček hřebenovkou nad Špindlerovým Mlýnem a Labskou

Výlety s dětmi

Z Horních Míseček hřebenovkou nad Špindlerovým Mlýnem a Labskou

Z Horních Míseček hřebenovkou nad Špindlerovým Mlýnem a Labskou
  • Trasa výletu: dvě varianty tras (s kočárkem a okruh bez kočárku); 1. trasa pro kočárky - z Horních Míseček na rozcestí nad lyž. střediskem Labská a zpět; 2. okruh - z Horních Míseček přes rozcestí nad lyž. střediskem Labská a vrch Mechovinec s odbočkou na Harrachovu skálu
  • Celková délka trasy: 6 km (trasa pro kočárky), 7 km (pěší okruh)
  • Terén: pro kočárky rovinatý až mírně kopcovitý, pěší okruh rovinatý až kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ano (sportovní do terénu, golfky) - pouze k rozc. nad lyžař. střediskem Labská (pod rozc. "Pod Černou skálou")
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (pouze k rozc. nad lyžař. střediskem Labská - pod rozc. "Pod Černou skálou")

Popis

Tento výlet zahájíme v Horních Mísečkách a vydáme se hřebenovou trasou nad Špindlerovým Mlýnem a Labskou, která vede po kvalitní lesní cestě, vhodné pro kočárky, odrážedla, případně i odstrkovadla (plastové motorky).

Návrat do Horních Míseček je možný po stejné cestě nebo přes vrch Mechovinec v rámci okruhu.

Horní Mísečky -> rozcestí Pod Harrachovou skálou

Zaparkujeme na centrálním parkovišti v Horních Mísečkách u silnice (cyklotrasa K1A), po níž stoupáme do kopce na křižovatku, kde se k nám přidá červená turistická značka. Směřujeme rovně na následující křižovatku, tam se stočíme doprava k rozcestníku Horní Mísečky - vlek. Odtud pokračujeme po červené souběžné s modrou turistickou značkou a později i cyklotrasou K12. Cestou míjíme chatu Stopa, poblíž které najdeme dětské hřiště s ukázkou lanovky, která jezdila na Sněžku od roku 1949 až do roku 2012. Na rozcestí Pod Harrachovou skálou se modrá s červenou turistickou značkou rozchází.

Harrachova skála 

Turisté s kočárkem zde mají možnost odbočit doprava a po červené značce vylézt na Harrachovu skálu (1.035 m), ze které se otevírá údolí Špindlerova Mlýna a v dáli se vypíná hlavní krkonošský hřeben s nejvyšší horou Sněžkou (1.603 m). Po levé straně uvidíme vrch Medvědín (1.235 m). S kočárkem je výstup a závěrečný přístup ke skále náročný, stojí za to se u kočárku na rozcestí vystřídat, protože pohled z Harrachovy skály do překrásné krkonošské krajiny je vážně okouzlující. Vyhlídka je od rozcestí Pod Harrachovou skálou vzdálená asi 500 metrů.

Turisté bez kočárku, kteří půjdou námi doporučenou okružní trasu popsanou níže, si návštěvu Harrachovy skály nechají na později, protože se k ní dostanou jinou cestou ze shora a zbytečně by teď stoupali.

Rozcestí Pod Harrachovou skálou -> rozcestí nad lyžařským střediskem Labská

Z rozcestí Pod Harrachovou skálou po modré vedené souběžně s cyklotrasou K12 pokračujeme po hřebeni mírně z kopce. Po chvíli se modrá tur. značka s cyklotrasou rozchází. My se držíme cyklotrasy K12, přejdeme přes sjezdovku lyžařského střediska Labská a zanedlouho se ocitneme na dalším rozcestí opět s modrou turistickou značkou. Výlet je možné si ještě cca kilometr prodloužit, ale pak cesta příkře spadá dolů a zpátky bychom museli hodně stoupat. Pokud jsme se vypravili s kočárkem, je nejlepší se odtud do Horních Míseček vrátit po stejné cestě.

Rozcestí nad lyžařským střediskem Labská -> vrch Mechovinec -> odbočka na Harrachovu skálu -> Horní Mísečky (návrat v rámci okruhu bez kočárku)

V případě, že máme větší děti, je možné se vrátit do Horních Míseček v rámci okruhu přes vrch Mechovinec. Po modré turistické značce vyjdeme na rozcestí Pod Černou skálou, odkud se vydáme vpravo po červeném turistickém značení tzv. Bucharovou cestou přes vrch Mechovinec. Tento úsek výletu nás čeká stoupání. Pro kočárky je cesta neprůjezdná. Z rozcestí Harrachova skála - odbočka se zajdeme podívat na skalní vyhlídku na Harrachově skále. Po návratu na rozcestí pokračujeme po Bucharově cestě zpět do Horních Míseček. 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/krkonose/154-vylet-z-hornich-misecek-nad-labskou