Výlety s dětmi

Cyklistický okruh z Karlových Varů přes Novou Roli a Chodov

Výlety s dětmi

Cyklistický okruh z Karlových Varů přes Novou Roli a Chodov

Cyklistický okruh z Karlových Varů přes Novou Roli a Chodov
  • Trasa výletu: okruh z Karlových Varů přes Novou Roli a Chodov
  • Celková délka cyklotrasy: 27 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Cyklistický okruh o délce 27 km prochází západním okolím krajského města Karlovy Vary. Výlet je po asfaltových a zpevněných šotolinových cyklostezkách, zčásti vedlejšími ulicemi.

Karlovy Vary – Nová Role

Jako výchozí bod volíme park Meandr Ohře v západní části Karlových Varů. Je zde možnost bezplatného parkování. V parku se nachází dětské hřiště a in-line dráha.

Od parku vyrazíme podél řeky Ohře východním směrem a dostaneme se k nedaleké Plynárenské lávce. Přejedeme na levý břeh Ohře, od něhož se začneme vzdalovat po cyklotrase 2009, která kopíruje řeku Rolavu a míří do Nové Role. Po cyklostezkách a občas vedlejšími ulicemi projíždíme městskými částmi Rybáře a Stará Role. Na západním okraji Staré Role se nalézá ekologická farma Kozodoj, při níž vede kvízová stezka Za zvířátky do pohádky.

Nová Role – Chodov

Celou Novou Roli projíždíme ulicemi města. Kousek za městem, na rozcestí Stará Nejdecká, se cyklotrasa 2009 od nás odpojí doprava na silnici a my pokračujeme rovně po cyklotrase 2012. Ta nás provází oblastí okolím bývalé Smolnické výsypky až do města Chodov. Krajina po ukončené těžbě hnědého uhlí je tu postupně rekultivována.

Těsně před Chodovem se zastavíme u jezera Bílá voda, které vzniklo rekultivací po těžbě kaolínu. Dnes slouží ke koupání s pěknou písečnou pláží.

Chodov – Karlovy Vary

V Chodově za Evangelickým kostelem odbočíme vlevo a po 100 metrech se napojíme na cyklotrasu 2227. Ta nás kolem vlakového nádraží vyvede na cyklostezku do Jenišova. Z něj pokračujeme zpět do Karlových Varů. U OC Varyáda zabočíme vlevo a vzápětí navážeme na cyklotrasu 6 podél Ohře. Po následující lávce se dostaneme zpět na výchozí bod výletu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/karlovarsko/15273-cyklisticky-okruh-z-karlovych-varu-pres-novou-roli-a-chodov