Výlety s dětmi

Zámek Lysice - bohaté interiéry a jedinečná zahrada

Výlety s dětmi

Zámek Lysice - bohaté interiéry a jedinečná zahrada

Zámek Lysice - bohaté interiéry a jedinečná zahrada
  • Trasa výletu: na zámek Lysice, procházka zámeckou zahradou s promenádní kolonádou
  • Celková délka trasy: parkoviště je u vchodu do zámeckého areálu, okruh zahradou cca 500 metrů
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano (v zámecké zahradě)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (v zámecké zahradě)

Popis

UPOZORNĚNÍ: Zámecká zahrada a skleníky jsou kvůli rozsáhlé rekonstrukci uzavřeny. Práce budou dokončeny do konce roku 2023.

Prohlídky bohatě vybavených interiérů

Barokní stavba na místě renesanční vodní tvrze upravovaná ještě počátkem 19. století vyniká skvostnými a bohatě zařízenými interiéry. Ty nám představí životní prostředí a styl přední moravské hraběcí rodiny Dubských z Třebomyslic. Bohaté sbírky (pořízené hlavně v 19. století) obsahují především nábytek, sklo, porcelán, obrazy, dále pak vzácnou sbírku zbraní, dvě knihovny, předměty dovezené z Orientu a pozoruhodnou kolekci historických střeleckých terčů. Zámek Lysice nabízí též prohlídku hostinských pokojů.

Zámecká zahrada se zahradnictvím, oranžérií a skleníky

V otevírací době zámku je možnost procházky ojedinělou zámeckou zahradou s promenádní kolonádou, jenž je  přístupná bez průvodce. Můžeme zahradou volně procházet, při zakoupení vstupenky dostaneme materiály. V létě probíhají prohlídky zahrady, oranžérie a skleníků s průvodcem.

Bezbariérový vstup je pouze ve spodní a střední části zahrady. Na vyhlídkový ochoz na sloupové kolonádě a do terasovitých zahrad vedou schody.

Kostýmované prohlídky a výstavy

Zámek Lysice pořádá také květinové výstavy, kostýmované prohlídky a prohlídky vánočních interiérů. V rámci dalšího návštěvního okruhu jsou přístupné výstavní síně v předzámčí.

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/moravsky-kras/1525-zamek-lysice