Výlety s dětmi

Speleoaferata - via ferrata v jeskyni

Výlety s dětmi

Speleoaferata - via ferrata v jeskyni

Speleoaferata - via ferrata v jeskyni
  • Druh zábavy: lezení v jeskynním terénu
  • Doporučený věk dětí: 10+
  • Adresa: Ostrov u Macochy 78, Ostrov u Macochy, Česká republika

Popis

Speleoferata® - via ferrata v jeskyni je nejdobrodružnější jeskynní trasa Moravského krasu. Dostanete přilbu a čelovku, kombinézu, sedací úvaz a jeskyňářský jistící set s karabinami. A vychutnáte si až 40 metrů hlubokou, zajištěnou jeskynní kaskádu - plnou prolézaček, plazivek, průlezů, propastí, komínů s lanovými žebříky, traverzů s "houpačkami" a lezením. Speleoferata je vhodná pro děti od 10 let. Pro děti do 15 let lze doporučit vstup v rámci uzavřené akce Rodinné sólo, Sólo pro 2  (nikoliv skupinový vstup). 

Trasa končí hluboko pod zemí u odtokového sifonu malého jezírka. Čekají na Vás místa jako "Utržené splachovadlo", "Porodní bolesti", plazivka "Šnek" a vertikální skluzavka "Šneček", ale taky třeba průlez "Tykadlo" nebo výšvih "Schody do šnečí ulity". Prostě parádní dobrodružství, u kterého si každý "mákne a propotí triko". 

Via Ferrata - to je něco mezi turistikou v náročném skalním terénu a horolezectvím. Se sedákem, osobkou a přilbou překonáváte zajištěné lezecké trasy. A "speleoferata"? Stejné dobrodružství a stejná zábava, ale umocněno tím, že se vše odehrává v jeskyních - ve světě, ze kterého čiší respekt a pokora.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/atrakce-zabava/jizni-morava/14642-speleoaferata-via-ferrata-v-jeskyni