Výlety s dětmi

Okruh přes skalní útvar Husa

Výlety s dětmi

Okruh přes skalní útvar Husa

Okruh přes skalní útvar Husa
  • Trasa výletu: okruh z parkoviště pod Hvězdou přes skalní útvar Husa
  • Celková délka trasy: 7 km
  • Terén: středně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Auto necháme na parkovišti, které se nalézá ve Vlhošťském dole u silničky spojující ves Litice s osadou Hvězda.

Vydáme se polní cestou po zelené turistické značce podél západního úbočí hory Vlhošť. Na rozcestí Vlhošťský důl pokračujeme rovně po zelené kolem západní strany hory Malý Vlhošť a následně vstoupíme do lesa.

Na rozcestí Dlouhý důl - Heřmánecký se trasa zelené turistické značky začne zvedat. Ve strmějších úsecích mezi skalkami prochází po dřevěném schodišti. Stoupání je ukončeno na takzvané Husí cestě souběžné s cyklotrasou. Po ní se dáme vlevo. Zanedlouho dorazíme na rozcestí Husí cesta - pod Husou, kde se nachází přístřešek a pomník Járy Cimrmana. Odsud vede červená značka ke skalnímu útvaru Husa. Zprvu se dostaneme do sedla pod Husou a poté po červené vrcholové odbočce vystoupáme ke skalnímu útvaru, který svým tvarem připomíná husu a dle toho získal svoje jméno.  

Po návratu do sedla pokračujeme dále po červené, jež se po chvíli napojuje na Husí cestu, po které dojdeme na rozcestí Nad Kravími doly. Tam uhneme po červené doprava a vyšlápneme na skalnatý hřeben s pěkným výhledem do krajiny. Pak sestoupíme na cestu obcházející ze západu Stříbrný vrch. Stále se držíme červené značky. Dostaneme se po ní zpět na rozcestí Vlhošťský důl a posléze po zelené k autu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/kokorinsko/14605-okruh-pres-skalni-utvar-husa