Výlety s dětmi

Procházka Kokořínským dolem

Výlety s dětmi

Procházka Kokořínským dolem

Procházka Kokořínským dolem
  • Trasa výletu: od restaurace U Grobiána v obci Kokořínský Důl tzv. Máchovou cestou
  • Celková délka trasy: 8 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Jako výchozí bod tohoto výletu jsme si určili restauraci U Grobiána na začátku obce Kokořínský Důl (blíže k Mělníku), kde objevíme menší parkoviště. Celý výlet následujeme červené turistické značení. Vyrazíme-li na výlet s miminkem, je vhodné si vzít s sebou kočárek do terénu, na lesní cestě se vyskytují občas nerovnosti a kořeny.

Od parkoviště v Kokořínském Dole se vydáme takzvanou Máchovou cestou, jdeme asi 100 metrů po silnici, poté nás červená turistická značka zavede vlevo do lesa. Přejdeme můstek přes potok Pšovka a zabočíme vpravo. Podél Pšovky dále pokračujeme k rybníku Kačírek (zvaného též Podhradská tůň) a za ním se opět vrátíme na silnici, u níž se nalézá hotel a restaurace Pobuda s venkovním posezením a dětským hřištěm. Vedle restaurace je rozcestí Kokořín - dolina, odkud se dáme vpravo podél Pšovky stále po červené turistické značce až na rozcestí Pokličky. Ze začátku jdeme kousek po asfaltce, po chvíli ji vystřídá lesní cesta až k Pokličkám. Cestou míjíme další rybník a před Pokličkami procházíme malebnou osadou Hlučov.

Za rozcestím Pokličky je možné po modré turistické značce vystoupat k pěknému skalnímu útvaru Pokličky (asi 180 metrů), který se stal zaslouženě symbolem CHKO Kokořínsko. K tomu je zapotřebí zdolat množství schodů a převýšení cca 50 m. Pokud jsme na výletě s kočárkem, musíme se v prohlídce Pokliček vystřídat. Zpět do obce Kokořínský Důl se navracíme po stejné cestě.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/kokorinsko/146-prochazka-kokorinskym-dolem