Výlety s dětmi

Procházka po zajímavostech Tachova

Výlety s dětmi

Procházka po zajímavostech Tachova

Procházka po zajímavostech Tachova
  • Trasa výletu: okruh z Tachova přes Světce a vrch Vysoká
  • Celková délka trasy: 7 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ano
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

Tachov je příhraniční město ležící v podhůří Českého lesa. Bohatou historii města založeného Přemyslem Otakarem II. připomínají architektonické památky. Městské hradby pamatují tehdejší měšťanský život, návštěvy českých králů i nelítostné boje. Městem v minulosti vedla obchodní stezka spojující České království s německým Bavorskem. Další zachovalou architekturou je klasicistní zámek, který svou současnou podobu získal postupnou přestavbou na místě původního hradu. Za návštěvu určitě stojí náměstí Republiky s renesančními domy a pozdně empírovou kamennou kašnou uprostřed. Historické slavnosti odkazující na významný kus českých dějin se konají druhý srpnový víkend.

Tachov nenabízí pouze historické památky, je obklopen zelení a láká k procházce do přírody, kterou můžeme vést Knížecí alejí podél řeky Mže. Pokračovat lze kolem jízdárny Světce, zříceniny zámku a bývalého kláštera se SPŠ Tachov až na rozhlednu Vysoká. Ta poskytuje krásný výhled na Tachov, Šumavu, Český les a Slavkovský les.

Město Tachov disponuje rozsáhlým sportovním areálem se zimním stadionem, sportovní halou, plaveckým bazénem a koupalištěm, fotbalovým hřištěm, tenisovými kurty, skateparkem či minigolfem. Před krytou střelnicí Rychta se nachází venkovní geologická expozice a malé arboretum.

Popsané pozoruhodnosti neminete na námi přiložené mapě.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/plzensko/14587-prochazka-po-zajimavostech-tachova