Výlety s dětmi

Hrad Bouzov - prohlídky pro rodiny s dětmi

Výlety s dětmi

Hrad Bouzov - prohlídky pro rodiny s dětmi

Hrad Bouzov - prohlídky pro rodiny s dětmi
  • Trasa výletu: z parkoviště pod hradem zahradou na hrad Bouzov, prohlídky pro děti a školy, výhled z ochozů věže
  • Celková délka trasy: 1 km (z parkoviště na hrad a zpět)
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří hradu)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří hradu)

Popis

Parkoviště se nalézá 500 metrů pod hradem. S kočárkem lze projít zahradou po zpevněné cestě mírně do kopce.

Hrad Bouzov nabízí několik prohlídkových okruhů. Rozsáhlejší jsou okruhy, při kterých navštívíme reprezentační a obytné prostory hradu. Časově náročnější je také prohlídka seznamující s technickým zázemím a s fortifikačními prvky hradu.

Přijatelnější prohlídka hradu Bouzov pro rodiny s dětmi a školy má název „Hrad se představuje“, která trvá 40 – 50 minut. Při ní zavítáme do staré kanceláře, jídelny velmistra, sloupové síně, lovecká síně, rytířského sálu, kapitulní síně, kaple, zbrojnice a II. nádvoří se studnou.

Prohlídkový okruh přizpůsobený dětským návštěvníkům Bouzova se nazývá „Dětská trasa s Ohnivcem“. Děti po splnění úkolů obdrží glejt rytířství.

Krásný výhled z ochozů věže Hlásky a nejen to nám poskytne prohlídková trasa pojmenovaná „Hrad z ptačí perspektivy“. Právě na tuto věž přiletěl za princeznou Jasněnkou švec Jíra v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Hrad Bouzov si svoji roli zahrál i v mnoha dalších pohádkách a historických filmech.

Unikátností na hradě Bouzov jsou dva funkční padací mosty a padací mříž, které mohou návštěvníci spatřit v provozu při slavnostních příležitostech – zahájení a ukončení sezóny, vernisáže výstav, hradní jarmark, karneval apod. Magické kouzlo hradu jej trvale činí vyhledávaným objektem pro pořádání společenských akcí, koncertů, divadelních představení, výstav a svateb. Bouzov nabízí k pronájmu velké množství rozmanitých interiérů – sálů, síní a nádvoří.

V podhradí se nalézá areál historické zábavy a restaurace.

Bližší informace o provozní době, cenách a dalším jsou k dispozici na oficiálních internetových stránkách hradu Bouzov.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/hana/1427-hrad-bouzov