Výlety s dětmi

Expozice Kabinet militária v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě

Výlety s dětmi

Expozice Kabinet militária v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě

Expozice Kabinet militária v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě
  • Druh zábavy: expozice zbraní, částí výzbroje a výstroje, relikvie vojenských jednotek vysokomýtské posádky, možnost uchopení replik zbraní a zkoušky replik vojenské výstroje
  • Doporučený věk dětí: 5+
  • Adresa: Aleše Vojtěcha Šembery 125, Vysoké Mýto, Česká republika

Popis

Expozice prezentuje 246 kusů sbírkových zbraní, částí výzbroje a výstroje, relikvie vojenských jednotek vysokomýtské posádky.

V úvodu expozice nechybí přehled dějin vysokomýtské posádky v letech 1867 až 1990 doplněný o trojrozměrné předměty s vazbou na všechny vojenské jednotky, které v minulosti měly své působiště ve Vysokém Mýtě.

Následující části expozice jsou věnovány chladným zbraním, kterých je v muzejní sbírce 160 kusů, a palným zbraním, kde se představí především perkusní pistole a pušky z konce 18. století a první poloviny 19. století. Mezi raritní exponáty pak patří vzduchová puška „větrovka“ či puška kombinovaná s čakanem. Prohlédneme si velké množství palných zbraní z Balkánu a blízkého východu, jsou umístěny v části nazvané orientální salonek. Závěr expozice je věnován doplňkům výzbroje a výstroje. V každé části expozice nalezneme repliky zbraní, které si můžeme potěžkat v rukou. Dále je možné si vyzkoušet repliky vojenské výstroje.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vychodni-cechy/1422-expozice-kabinet-militaria-v-regionalnim-muzeu-ve-vysokem-myte