Výlety s dětmi

Cyklostezkou Bečva z Hranic na Moravě do Lipníka nad Bečvou

Výlety s dětmi

Cyklostezkou Bečva z Hranic na Moravě do Lipníka nad Bečvou

Cyklostezkou Bečva z Hranic na Moravě do Lipníka nad Bečvou
  • Trasa výletu: z Hranic na Moravě přes Týn nad Bečvou do Lipníka nad Bečvou s návratem vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 18 km (při cestě zpět vlakem včetně příjezdu k nádražním budovám), 26 km (tam a zpět jen po cyklostezce)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: ano (jen po asfaltových cyklostezkách)

Popis

Tento cyklistický výlet vede po cyklostezce Bečva z Hranic na Moravě do Lipníka nad Bečvou. Cyklostezka je asfaltová, a tudíž vhodná i pro in-line bruslaře. Pro cestu zpět lze využít přepravu vlakem, k nádražím na obou koncích trasy však musíme projet městy po vedlejších uličkách a vyhrazených jízdních pruzích pro cyklisty. Na mapě je zobrazena trasa cyklostezky včetně příjezdu k nádražním budovám.

Zaparkujeme u aquaparku Plovárna na okraji města Hranice na Moravě, kde cyklostezka začíná. Vydáme se po levém břehu Bečvy, kterou máme po pravé straně. Nejprve projedeme chatovou oblastí, později cyklostezka lemuje okraj lesa. Po 3 kilometrech mineme odbočku na Rybáře a směřujeme k Týnu nad Bečvou a následně Lipníku nad Bečvou. Cestou uvidíme na kopci se vypínající hrad Helfštýn.

Přesun z cyklostezky na vlakové nádraží v Lipníku nad Bečvou

V Lipníku nad Bečvou se u silničního mostu odpojíme od cyklostezky, most přejedeme a na první křižovatce odbočíme doleva do ulice Na Bečvě (držíme se cyklotrasy 6241). Následuje ulice Za Porážkou. Po 1 kilometru na turistickém rozcestí Na Bečvě zatočíme doprava do mírnějšího kopce a ulicí Na Zelince pokračujeme k zámeckému parku. Zde je možné zrelaxovat v zámecké kavárně pod unikátní střešní zahradou. Pokud se rozhodneme vrátit do Hranic na Moravě vlakem, pokračujeme ulicemi města severním směrem a v závěru ulicí Svatopluka Čecha a Nádražní dorazíme na nádraží. Celá trasa je vykreslena na přiložené mapě.

K navštívení stojí v Lipníku též náměstí T. G. Masaryka.

Přesun z vlakového nádraží v Hranicích na Moravě k cyklostezce

V Hranicích na Moravě se z nádraží k aquaparku, kde parkujeme, dostaneme po značené cyklotrase 6139A a navazující cyklotrase 6139. Trasa vede nejdříve frekventovanou ulicí Nádražní vyhrazeným pruhem pro cyklisty, následně vedlejšími uličkami podél říčky Veličky. Na závěr přejedeme silniční most přes řeku Bečvu a za ním vpravo ulicí Žáčkova míříme k aqaparku. Vlevo za mostem (na straně opačné) se nalézá park s dětským hřištěm. Celkově je průjezd městem dlouhý 3 kilometry.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/hana/1419-cyklostezkou-becva-z-hranic-na-morave-do-lipnika-nad-becvou