Výlety s dětmi

Expozice výroby klobouků v Novém Jičíně

Výlety s dětmi

Expozice výroby klobouků v Novém Jičíně

Expozice výroby klobouků v Novém Jičíně
  • Druh zábavy: interaktivní expozice výroby klobouků, výroba vlastního suvenýru, zkouška klobouků, doprovodné akce (ZŠ, MŠ, skupiny)
  • Doporučený věk dětí: 4+
  • Adresa: Masarykovo náměstí 45, Nový Jičín, Česká republika

Popis

Expozice výroby klobouků se nalézá v Novém Jičíně na Masarykově náměstí č. 45 (v historickém domě u Laudona). Jedná se o budovu tzv. Návštěvnického centra.

Interaktivní expozice výroby klobouků nám nejprve přiblíží technologický postup výroby klobouků. Prohlédneme si výrobní stroje. Na základě videoprojekce se seznámíme s tradicí kloboučnictví v Novém Jičíně. V promítacím koutku si můžeme sami zvolit a pustit filmovou projekci ze světa klobouků.

V druhé části expozice zavítáme do ateliéru, kde uvidíme názornou ukázku dotvarování klobouků a lisování minikloboučků. Společně s dětmi si tu můžeme vytvořit vlastní suvenýr. Pro nejmenší je přichystán dětský koutek.

V poslední části prohlídky si v tzv. zkoušírně vybereme nejslušivější model pokrývky hlavy. K dispozici zde máme digitální zkoušírnu. Prostřednictvím elektronické pošty je možné někomu zaslat svoji fotku s kloboukem.

V Návštěvnickém centru probíhají také doprovodné akce, což je např. komentovaná prohlídka celé expozice plus workshop. Pro zájemce lze také uspořádat komentovanou procházku městem Nový Jičín. Doprovodné akce jsou přizpůsobeny věku dětí (žákům MŠ a ZŠ). Bližší informace ohledně doprovodných programů nalezneme na oficiálních stránkách Návštěvnického centra v Novém Jičíně.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/severni-morava/1388-expozice-vyroby-klobouku-v-novem-jicine