Výlety s dětmi

Okruh Česká Lípa – Zahrádky – Provodín

Výlety s dětmi

Okruh Česká Lípa – Zahrádky – Provodín

Okruh Česká Lípa – Zahrádky – Provodín
  • Trasa výletu: okruh z České Lípy přes Zahrádky, Provodín a Heřmaničky
  • Celková délka cyklotrasy: 33 km
  • Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Nenáročný cyklistický okruh z České Lípy přes Zahrádky a Provodín vede z větší části po cyklostezkách a z menší části po vedlejších silnicích.

Česká Lípa => Zahrádky => Provodín

V České Lípě vyrazíme od autobusového nádraží po cyklotrase 3053. Ulicemi města míříme do Sosnové a Zahrádek.

U bývalého mlýna Heinricha Schwarze se na chvíli odpojíme od cyklotrasy a vyšlápneme k empírovému zámku Zahrádky. Ten po požáru v roce 2003 stále čeká na rekonstrukci. Omezené prohlídky probíhají pouze v létě. Jižní částí zámeckého parku prochází naučná stezka Prima ZOOM s interaktivními prvky.

Vrátíme se zpět na cyklotrasu 3053, jež směruje podél Robečského potoka k Novozámeckému rybníku. U něj narazíme na ornitologickou pozorovatelnu, ze které můžeme sledovat ptáky.

Cyklotrasa pokračuje osadou Karasy do Provodína.

Provodín => Česká Lípa

Za železničním přejezdem v Provodíně, na rozcestí Slunečný dvůr, odbočíme vpravo na cyklotrasu 3045. Na následující křižovatce cyklotras zahneme vlevo na cyklotrasu 3054 a začneme stoupat podél obory Velký Dub s pěknými pískovcovými skalami. Netrvá příliš dlouho a pomalu klesáme ve směru na Hradčany. Po více jak třech kilometrech se dostaneme na křižovatku s turistickým přístřeškem (pod vrchem Jelení) kousek před Hradčany. Tam cyklotrasa 3054 zabočuje ostře doleva do osady Veselí.

Za osadou sjedeme ke křižovatce se silnicí, po ní se vydáme doprava a hned poté na rozcestí Brennský mlýn doleva. Cyklotrasa nás provází dalšími osadami Heřmaničky a Vítkov. Za železničním přejezdem u vlakové zastávky Vlčí Důl - Dobranov se cyklotrasa 3054 napojí na cyklostezku při toku řeky Ploučnice a vracíme se do České Lípy. Na závěr se ulicemi města dostaneme k výchozímu bodu výletu (viz mapa).

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/ceskolipsko-a-machuv-kraj/13480-okruh-ceska-lipa-zahradky-provodin