Výlety s dětmi

Botanická zahrada UK Praha – venkovní a skleníková expozice

Výlety s dětmi

Botanická zahrada UK Praha – venkovní a skleníková expozice

Botanická zahrada UK Praha – venkovní a skleníková expozice
  • Druh zábavy: venkovní a skleníková expozice rostlin, možnost procházky s kočárkem, interaktivní programy pro děti, výstavy
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: Na Slupi 1483, Praha 2, Česká republika

Popis

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty University Karlovy v Praze 2 nabízí veřejnosti 2 expozice – venkovní a skleníkovou. Vstup do areálu botanické zahrady je hlavní bránou z ulice Na Slupi. Venkovní expozice je volně přístupná celoročně, vstupné se neplatí. Skleníková expozice je zpoplatněna a otevřena také po celý rok.

Ve vstupní centrální části skleníků si prohlédneme především cykasy a palmy. Odtud lze pokračovat do postranních skleníků – tropického a suchého subtropického (kaktusy a sukulenty). Rostliny z vlhkých subtropů jsou v létě umístěny venku a rozděleny dle kontinentů jejich původu. V zimě jsou přesunuty do velkého studeného skleníku.

V jezírku tropického skleníku se nalézají také vodní živočiši jako sumeček žraločí, ostrojazyčnatec dvouvousý, krunýřovec velkoploutvý, parmička žraločí, kančík oranžový nebo anténovec červenoocasý.

Venkovní expozice Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty University Karlovy v Praze 2 je otevřena celoročně, a proto ji můžeme navštívit ve všech ročních období. Areál botanické zahrady slouží k relaxaci, nenáročné procházce ale i k vzdělávání v oboru přírodních věd. Prohlídka Botanické zahrady UK obohatí znalosti dospělých a také přispěje dětem k rozpoznávání určitých druhů rostlin a stromů, u nichž jsou většinou umístěny cedulky s jejich názvy.

Venkovní část botanické zahrady obsahuje asi 3 000 druhů rostlin, z toho 1 100 druhů z ČR a SR. Vyskytují se tu středoevropské rostliny původem počínaje rokem 1904, které sem byly přenášeny.

Botanická zahrada UK je vhodným místem k procházce s kočárkem. Je tu jen pár úseků s méně schody, ale lze si zvolit jinou cestu bez přístupového schodiště. Vzrostlé stromy v zahradě poskytují v horkých letních měsících příjemný stín.

Konají se tu také interaktivní programy pro děti a ve skleníkové expozici jsou k vidění různé výstavy. Více na oficiálních stránkách.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/praha/1333-botanicka-zahrada-uk-praha