Výlety s dětmi

Národní zemědělské muzeum v Praze

Výlety s dětmi

Národní zemědělské muzeum v Praze

Národní zemědělské muzeum v Praze
  • Druh zábavy: stálá expozice traktorů a zemědělské techniky, dlouhodobé výstavy o rybářství a pivovarnictví, muzejní farma domácích zvířat
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Kostelní 1300/44, Praha 7, Česká republika

Popis

Národní zemědělské muzeum se nachází v Praze 7 hned vedle Národního technického muzea. Pro děti bude v přízemí zajímavá sbírka asi 20 traktorů, jež byla pojmenována "Jede traktor". Na některých z nich se mohou dokonce vyfotit, pro nejmladší děti jsou připraveny k projetí dětské šlapací traktůrky.

Všechny věkové skupiny jistě zaujme stálá expozice "Rybářství". Jedná se o moderní a interaktivní výstavu, jež využívá audio - vizuální techniku. Děti přiláká řada aktivit, při nichž se například obléknou jako rybář a uloví si rybu, posadí se do rybářské loďky, zaskotačí si na hřišti se sítěmi a skluzavkou, na dotykových LCD obrazovkách si zahrají různé rébusy. Lákadlem jsou též akvária se sladkovodními rybami, náhled do bobří nory a jiné. Do budoucna se v budově NZM Praha můžeme těšit na další expozice pojaté v tomto stylu.

Stálá expozice “O pivu – z chmelnice na náš stůl” přibližuje bohatou historii, tradici i současnost českého pivovarnictví.

Dlouhodobá výstava "Od věku sloužím člověku“, která má 2 části, se věnuje historii potravinářských obalů. Zábavnou a interaktivní formou prezentuje třídění a recyklaci odpadu.

Na poznávací a zážitkovou výstavu LES – příběhy stromů a lidí se vypravíme s průvodcem.

Ve venkovní části muzea se můžeme podívat do Malé muzejní farmy (v muzejním dvoře - vchod z muzea nebo z Letohradské ul.). Součástí farmy je ukázka chovu domácích zvířat a lesní naučná stezka.

Národní zemědělské muzeum v Praze má další pobočky v Kačině, Čáslavi a ve Valticích. V Čáslavi je podstatně rozsáhlejší výstava traktorů a zemědělské techniky.

Do Národního zemědělského muzea v Praze se dopravíme tramvají, vystoupíme na zastávce Letenské náměstí. Auto je možné zaparkovat na placeném parkovišti anebo v zelených parkovacích zónách.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/praha/133-narodni-zemedelske-muzeum-v-praze