Výlety s dětmi

Národní zemědělské muzeum v Praze

Výlety s dětmi

Národní zemědělské muzeum v Praze

Národní zemědělské muzeum v Praze
  • Druh zábavy: stálá expozice traktorů a zeměd. techniky, dlouhodobé výstavy zaměřené na rybářství, zemědělství, vodu, myslivost, gastronomii, lesní biotop; střešní zahrada s výhledem na Prahu, muzejní farma domácích zvířat
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Kostelní 1300/44, Praha 7, Česká republika

Popis

Příjezd a parkování

Do Národního zemědělského muzea v Praze se dopravíme tramvají, vystoupíme na zastávce Letenské náměstí. Auto je možné zaparkovat na placeném parkovišti anebo v zelených parkovacích zónách. Národní zemědělské muzeum se nachází v Praze 7 hned vedle Národního technického muzea.

Expozice NZM v Praze

V současné době tu můžeme navštivit 8 stálých moderně pojatých expozicí:

1. Pro děti bude v přízemí zajímavá sbírka asi 20 traktorů, jež byla pojmenována "Jede traktor". Na některých z nich se mohou dokonce vyfotit, pro nejmladší děti jsou připraveny k projetí dětské šlapací traktůrky.

2. Všechny věkové skupiny jistě zaujme stálá expozice "Rybářství". Jedná se o moderní a interaktivní výstavu, jež využívá audiovizuální techniku. Děti přiláká řada aktivit, při nichž se například obléknou jako rybář a uloví si rybu, posadí se do rybářské loďky, zaskotačí si na hřišti se sítěmi a skluzavkou, na dotykových LCD obrazovkách si zahrají různé rébusy. Lákadlem jsou též akvária se sladkovodními rybami, bobří nora a jiné. 

3. Expozice "Zemědělství" 

4. Expozice "Myslivost"

5. Expozice "Voda v krajině"

6. Expozice "Život - střešní zahrada"

7. Expozice "Gastronomie" 

8. Expozice "Laboratoř ticha"

Kromě stálých expozic jsou v muzeu organizovány i krátkodobé výstavy.

Venkovní část NZM v Praze

Ve venkovní části muzea se můžeme podívat do Malé muzejní farmy (v muzejním dvoře - vstup z muzea nebo z Letohradské ul.). Součástí farmy je ukázka chovu domácích zvířat a lesní naučná stezka.

Pobočky NZM v Praze

Národní zemědělské muzeum v Praze má další pobočky v Kačině, Čáslavi a ve Valticích. V Čáslavi je podstatně rozsáhlejší výstava traktorů a zemědělské techniky.

 

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/praha/133-narodni-zemedelske-muzeum-v-praze