Výlety s dětmi

Cyklostezkou z Vysoké nad Labem do Jiráskových sadů v Hradci Králové

Výlety s dětmi

Cyklostezkou z Vysoké nad Labem do Jiráskových sadů v Hradci Králové

Cyklostezkou z Vysoké nad Labem do Jiráskových sadů v Hradci Králové
  • Trasa výletu: z Vysoké nad Labem do Hradce Králové
  • Celková délka cyklotrasy: 18 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: ano

Popis

Cyklostezka z Vysoké nad Labem do Hradce Králové je ideální volbou na projížďku s malými dětmi. Naše doporučená trasa končí v Jiráskových sadech u soutoku řek Labe a Orlice. Trasu mohou využít v opačném směru též obyvatelé Hradce či jeho příchozí.

V letních měsících Jiráskovy sady ožívají kulturními akcemi. Nalézá se tu dřevěný kostelík sv. Mikuláše dovezený z Podkarpatské Rusi, alpinárium, růžová zahrada, hudební pavilon, zbytky opevnění, sousoší milenců představující spojení řek Labe a Orlice, památník s podobiznou Aloise Jiráska z roku 1931. Děti si pohrají na hřišti „Hučák“.

Zaparkovat je možné u sportovního areálu ve Vysoké nad Labem. Po napojení na cyklotrasu s číslem 2, která je součástí Labské stezky, se za chvilku přiblížíme k řece Labi a po jejím levém břehu (myšleno z pohledu toku řeku) se vydáme směrem k Hradci Králové. Cestou potkáme spoustu odpočinkových laviček. V Hradci Králové od soutoku řek Labe a Orlice postoupíme ještě pár desítek metrů dále podél Orlice a poté přejedeme most pro pěší, za nímž se po levé straně nalézají Jiráskovy sady. Dle fyzických možností lze pokračovat po navazující cyklostezce Hradec Králové - Jaroměř.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/hradecko-pardubicko/13175-cyklostezkou-z-vysoke-nad-labem-do-jiraskovych-sadu-v-hradci-kralove