Výlety s dětmi

Okruh z Roudnice nad Labem po Labské stezce

Výlety s dětmi

Okruh z Roudnice nad Labem po Labské stezce

Okruh z Roudnice nad Labem po Labské stezce
  • Trasa výletu: okruh z Roudnice nad Labem přes Libotenice, Nučničky, Nučnice a Černěves
  • Celková délka cyklotrasy: 23 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Roudnice nad Labem je malebné město s barokním Lobkowiczským zámkem, románským hradem a vinařskou atmosférou. Každoročně je dějištěm různých akcí a slavností. Rozjímání do krajiny Českého středohoří nám poskytne věž Hláska či zrekonstruovaná Kratochvílova rozhledna. U augustiniánského kláštera se můžeme osvěžit silně železitým rudným pramenem, po kterém bylo město pojmenováno.

Roudnice je též vhodným výchozím bodem k nenáročné cyklistické projížďce podél Labe. Tento článek věnujeme okružní trase z Roudnice západním směrem. Na cyklotrasu č. 2A se napojíme v Nábřežní ulici u Špindlerova mostu a vydáme se cyklostezkou po levém břehu řeky (po proudu Labe). V obci Hrobce cyklostezka končí a cyklotrasa 2A vede po vedlejších silnicích přes Libotenice do Nučniček.

V Nučničkách se přepravíme přívozem na druhý břeh řeky do Nučnice. Tam navážeme na cyklotrasu 2 (Labská stezka). Kousíček musíme po silnici a záhy pokračujeme po Labské stezce po pravém břehu řeky (proti proudu) zpět do Roudnice. Část trasy je po cyklostezkách a část po vedlejší silnici.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/ceske-stredohori/13154-okruh-z-roudnice-nad-labem-po-labske-stezce