Výlety s dětmi

Cyklostezka podél Vltavy a Labe na Mělnicku

Výlety s dětmi

Cyklostezka podél Vltavy a Labe na Mělnicku

Cyklostezka podél Vltavy a Labe na Mělnicku
  • Trasa výletu: po cyklostezce Zelčín - Hořín - Horní Počaply
  • Celková délka cyklotrasy: 14 km (z Hořína do Zelčína a zpět) a 28 km (z Hořína do Horních Počapel a zpět)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: ano

Popis

Tato asfaltová cyklostezka, která je součástí dálkové cyklotrasy číslo 2, byla otevřena koncem roku 2010. Vede po levém břehu Vltavy ze Zelčína a následně po levém břehu Labe přes Hořín do Horních Počapel. Díky jejímu hladkému povrchu a rovinatému profilu je vhodná nejen pro jízdu s cyklovozíky a s malými cyklisty, ale i pro in-line bruslaře.

TRASA VÝLETU

Jako výchozí bod jsme zvolili obec Hořín, která se nachází naproti Mělníku nedaleko soutoku Vltavy a Labe. Odtud se vydáme na jednu stranu, a to po cyklostezce z Hořína do Zelčína. Po návratu do Hořína vyrazíme opačným směrem, po cyklostezce do Horních Počapel. S malými dětmi, které ještě tolik neujedou, můžeme zvolit pouze jednu z tras, s tím, že druhou variantu si necháme zase na příště.

Hořín - Zelčín (7 km)

Na trase z Hořína do Zelčína přejedeme zdymadla na Vraňansko-Hořínském plavebním kanálu. Po chvíli se dostaneme k Vltavě a pokračujeme po jejím levém břehu do Vrbna. Na rozcestí u lávky přes Vltavu (cca 1 km za Vrbnem) zabočíme doprava na panelovou cestu, zanedlouho zahneme doprava na vedlejší silnici a dojedeme do Zelčína. Tam si můžeme prohlédnout zoopark, jeho součástí je restaurace s venkovním posezením a dětským hřištěm.

Hořín - Horní Počaply (14 km)

U hořínského zámku, který je nepřístupný, odbočíme doprava a projíždíme zámeckým parkem. Podjedeme silniční most a zamíříme doprava k Labi. Odtud už vede asfaltová cyklostezka poblíž řeky, jen občas se od ní trochu vzdálí. Za Horními Počaply stezka končí a cyklotrasa pokračuje po silnici.

V Dolních Beřkovicích se lze občerstvit v restauraci Na Knížecí, která se nachází přímo u cyklostezky. Je tu letní zahrádka s dětskými atrakcemi.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/okoli-prahy/128-novou-cyklostezkou-podel-vltavy-a-labe-na-melnicku