Výlety s dětmi

Procházka Prokopským údolím

Výlety s dětmi

Procházka Prokopským údolím

Procházka Prokopským údolím
  • Trasa výletu: Prokopským údolím z Hlubočep do Klukovic
  • Celková délka trasy: 6 km
  • Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

Tento výlet je možné absolvovat s libovolným kočárkem nebo s dětmi na odrážedlech, případně i na odstrkovadlech (plastových motorkách). Na okraj Prokopského údolí lze dojet autem (zaparkovat můžeme v Hlubočepích – ulice Hlubočepská nebo v Klukovicích), též autobusem MHD (zastávka V Uličce nebo Klukovice) či vlakem (stanice Praha - Hlubočepy). Spojení nalezneme zde.

Pokud vyrazíme z Hlubočep, držíme se zelené turistické značky vedoucí po asfaltové cestě. Za pěkného počasí se v Prokopském údolí prochází a na kole projíždí mnoho lidí. Hned na začátku po opuštění obydlené oblasti doporučujeme odbočit vpravo, kde po pár metrech uvidíme jezírko ve skalách. Vrátíme se zpátky na asfaltovou cestu a procházíme údolím podél Dalejského potoka a železniční trati, po pravé straně objevíme dětská hřiště. Asi po 2 kilometrech se dostaneme do prostoru bývalého koupaliště. Je tu také dětské hřiště, často se zde konají různé společenské akce.

Na rozcestí  Klukovice - viadukt zabočíme doleva, vedeni žlutou turistickou značkou projdeme pod železniční tratí a vystoupáme do Klukovic. Občerstvit se můžeme v restauraci Černý Kohout s venkovním posezením. Nedaleko odtud je autobusová zastávka Klukovice. Do Hlubočep lze dojet autobusem nebo můžeme pokračovat lesíkem po žluté turistické značce, cesta už není tak kvalitní a je vhodná spíše pro kočárek do terénu. Na konci okruhu se pak musíme "proplétat" vedlejšími ulicemi Hlubočep, proto bychom poradili jít raději zpět do Hlubočep po stejné cestě.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/praha/124-prochazka-prokopskym-udolim