Výlety s dětmi

Plavba lodí z Děčína do Hřenska a zpět

Výlety s dětmi

Plavba lodí z Děčína do Hřenska a zpět

Plavba lodí z Děčína do Hřenska a zpět
  • Druh zábavy: plavba lodí se zastávkou ve Hřensku
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Karla Čapka 211/1, Děčín, Česká republika

Popis

Vydejte se na plavbu do brán Českého Švýcarska a nechte se okouzlit z palub lodí Labským kaňonem, kde řeka vytvořila nejmohutnější pískovcový kaňon v Evropě, starý 570 milionu let. Loď proplouvá Národní přírodní rezervací Kaňon Labe, která patří k nejcennějším oblastem CHKO Labské pískovce, do obce Hřensko, odkud je to už jenom cca 630 km k moři do Hamburku.

Vyplouvá se z Děčína a ihned se otevírá krásný výhled na Labe a protilehlý děčínský zámek a Pastýřskou stěnu. Kaňon Labe představuje stanoviště pro řadu ohrožených, chráněných a vzácných druhů. Údolí Labe je v těchto místech také významnou migrační cestou - k nám jím vstupuje řada druhů živočichů a rostlin a naopak opačným směrem se organismy z české kotliny šíří na sever. Archeologické nálezy ukazují, že oblast nebyla jen neprostupným hvozdem, ale také “dálnicí pravěkých a historických kultur”. Při plavbě proplujete pod nejstarší vyhlídkou Belvedér, která je právem označována za jednu z nejhezčích, jež se pyšní svojí stupňovitou skalní terasou nad údolím řeky Labe. A na protější skále spatříte německé stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone. Většina skalních útvarů má své jméno. Je mezi nimi Labská panna, sv. Vojtěch či třeba Terč, Želva, Mnich a mnohé další. Při plavbách si můžete vybrat z nabídky pochoutek na baru, posádka lodi se o Vás pečlivě postará. 

Ve Hřensku máte možnost využít místní turistický vláček, který Vás doveze ke vstupu na Pravčickou bránu, k Edmundově soutěsce nebo na Mezní louku a ušetří Vám cestu a čas k turistickým cílům. Nebo lze využít turistický vláček po Hřensku a užít si krásný a poklidný den s dětmi. Vláček zastavuje přímo na nábřeží, kde přistává loď, zastávka je vzdálená cca 300 m od můstku

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/koupani/severni-cechy/12306-plavba-lodi-z-decina-do-hrenska-a-zpet