Výlety s dětmi

Na kole okolo Kladna

Výlety s dětmi

Na kole okolo Kladna

Na kole okolo Kladna
  • Trasa výletu: okruh po značené cyklotrase kolem Kladna s odbočkou k Turyňskému rybníku v obci Srby
  • Celková délka cyklotrasy: 31 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Tato okružní cyklotrasa kolem Kladna vede téměř celá po rovině, z převážné části mimo město po kvalitní šotolinové cestě. Proto ji lze doporučit k jízdě s cyklovozíkem. Cyklotrasa je značena číslem 0017.

Výlet můžeme zahájit na kterémkoliv místě (podle toho, odkud přijíždíme). Jednou z možností je zaparkovat například mezi částmi Kladna Vrapice a Dubí v boční ulici souběžné se silnicí II/101. Vystoupáme do kopce přes železniční přejezd směrem do Cvrčovic. Tento zhruba kilometrový úsek je z celého výletu asi nejméně příjemný, protože vede po silnici za běžného provozu. Na kopci před Cvrčovicemi odbočíme doleva a po dalším kilometru již jedeme po kvalitní lesní cestě.

Za lesem projíždíme ulicemi kladenské městské části Švermov, za přejezdem zabočíme doprava a po pěkné cyklostezce se vzdalujeme od města. Stále se držíme cyklistického značení, převážně jsme v lese, občas musíme přejet hlavní silnici.

Před obcí Srby se odpojíme od cyklotrasy a po neznačené asfaltové cestě dorazíme k Turyňskému rybníku (viz mapa). Přímo u rybníka v obci Srby se nalézá restaurace s venkovním posezením a dětským hřištěm, můžeme se tu posilnit na zbývající část trasy.

Vrátíme se zpět k místu, kde jsme se odpojili od cyklotrasy a nyní už následujeme její značení střídavě lesem a otevřenou krajinou. Přes Velké Přítočno se dostaneme do Bažantnice, kde můžeme v rybníce nakrmit kachny, kousek nad rybníkem objevíme dětské hřiště s lanovými balančními prvky.

Dále pokračujeme okrajovým sídlištěm Kladna, chvíli opět lesem, městskou částí Dříň a Újezd a na závěr výletu vyšlápneme kopec ke kostelu Narození sv. Jana Křtitele. Odtud si užíváme jízdu z kopce zpět do Vrapic.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/okoli-prahy/123-na-kole-kolem-kladna