Výlety s dětmi

Procházka Divokou Šárkou

Výlety s dětmi

Procházka Divokou Šárkou

Procházka Divokou Šárkou
  • Trasa výletu: okruh od parkoviště u vodní nádrže Džbán (údolím Šáreckého potoka s odbočkou na Nebušickou vyhlídku)
  • Celková délka trasy: 8 km
  • Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky - kromě pěšiny na vyhlídku (cca 150 m)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (kromě pěšiny na vyhlídku - cca 150 m)

Popis

Výlet přírodní rezervací Divoká Šárka zahájíme v Praze 6 u vodní nádrže Džbán, kde na parkovišti u sportovně-zábavního parku necháme auto. Můžeme sem dojet též tramvají. Vystoupíme na zastávce Nad Džbánem, která je situována, jak už sám název napovídá, kousek nad vodní nádrží Džbán. Celý výlet vede po asfaltové cestě, kromě 150 metrového úseku po pěšině na skalní vyhlídku. 

Od parkoviště jdeme z našeho pohledu po levé straně vodní nádrže. Za ní se napojíme na červenou turistickou značku, pokračujeme údolím Šáreckého potoka. Hned na začátku turistické trasy si všimneme vlevo vypínající se Šestákovy skály a vpravo Kozákovy skály.

Odbočka na Nebušickou vyhlídku

Na rozcestí (u koupaliště) odbočíme doleva a stoupáme asi kilometr na rozcestí Purkrabský háj. Ukazatel nás zde nasměruje doprava a stále následujeme červeně značenou trasu. U hájenky z asfaltové cesty zabočíme doprava na pěšinu vedoucí na Nebušickou vyhlídku, která nám nabízí pěkný pohled do údolí Divoké Šárky. Pěšina je hůře sjízdná s kočárkem, ale dle naší zkušenosti se průjezd se sportovním kočárkem dá zvládnout. Vyhlídka se nachází na strmé skále a není tu zábradlí, proto je potřeba zvýšené opatrnosti.

Návrat z vyhlídky ke koupališti a následné uzavření okruhu

Po výhledu sejdeme po stejné cestě dolů ke koupališti (možnost občerstvení v restauraci či bufetu u koupaliště). Dáme se doleva po turisticky neznačené asfaltové cestě dále podél Šáreckého potoka, projdeme kolem Čertova Mlýna a odtud po kilometru dorazíme na rozcestí Kemping. To už se nalézáme pár metrů od hlavního parkoviště u vodní nádrže Džbán a uzavíráme okruh.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/praha/122-prochazka-divokou-sarkou