Výlety s dětmi

Procházka Divokou Šárkou

Výlety s dětmi

Procházka Divokou Šárkou

Procházka Divokou Šárkou
  • Trasa výletu: okruh od parkoviště u vodní nádrže Džbán (údolím Šáreckého potoka s odbočkou na vyhlídku)
  • Celková délka trasy: 8 km
  • Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky - kromě pěšiny na vyhlídku (cca 150 m)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (kromě pěšiny na vyhlídku - cca 150 m)

Popis

Výlet přírodní rezervací Divoká Šárka zahájíme v Praze 6 u vodní nádrže Džbán, kde na parkovišti u sportovně-zábavního parku necháme auto. Můžeme sem dojet též tramvají. Vystoupíme na zastávce Nad Džbánem, která je situována, jak už sám název napovídá, kousek nad vodní nádrží Džbán. Celý výlet vede po asfaltové cestě, kromě 150 metrového úseku po pěšině na vyhlídku. 

Od parkoviště jdeme z našeho pohledu po levé straně vodní nádrže. Za ní se napojíme na červenou turistickou značku, pokračujeme údolím Šáreckého potoka, vlevo se vypíná Šestákova skála a vpravo Kozákova skála.

Odbočka na vyhlídku

Na rozcestí u koupaliště odbočíme doleva a stoupáme asi kilometr na rozcestí Purkrabský háj. Ukazatel nás zde nasměruje doprava a stále následujeme červeně značenou trasu. U hájenky z asfaltové cesty zabočíme doprava na pěšinu vedoucí na vyhlídku, která nám nabízí pěkný pohled do údolí Divoké Šárky. Pěšina je hůře sjízdná s kočárkem, ale dle naší zkušenosti se průjezd se sportovním kočárkem dá zvládnout. Vyhlídka se nachází na strmé skále a není tu zábradlí, proto je potřeba zvýšené opatrnosti.

Návrat z vyhlídky ke koupališti a následné uzavření okruhu

Po výhledu sejdeme po stejné cestě dolů ke koupališti (možnost občerstvení v restauraci). Dáme se doleva po turisticky neznačené asfaltové cestě podél Šáreckého potoka, kolem Čertova Mlýna dorazíme na rozcestí Kemping. To už se nalézáme pár metrů od hlavního parkoviště a uzavíráme okruh.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/praha/122-prochazka-divokou-sarkou