Výlety s dětmi

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Výlety s dětmi

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy
  • Druh zábavy: muzeum o alchymistech a alchymii s interaktivními exponáty
  • Doporučený věk dětí: 6+
  • Adresa: Jánský vršek 8, Praha 1, Česká republika

Popis

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy má spolu s Alchymistickou hospůdkou Kellyxír tři části.

Přízemí je “in” - informativní a interaktivní

Tak jako adept alchymie stráví první roky čtením a bádáním, tak i pro vaše první okamžiky jsou připraveny informace o alchymii i alchymistech od předních odborníků, včetně profesorů Univerzity Karlovy. Najdete zde také nejrůznější interaktivní exponáty a můžete vstoupit do tajemné místnosti Faustova domu, kde najdete jednak pověsti o alchymistech i mázích staré Prahy, ale také základní motto muzea: “K magii vede mnoho cest, od ní jen jedna jediná”. Kam ona jediná cesta vede vám naznačí nohy Doktora Fausta odnášeného čertem dírou ve stropě do pekel.

Půdní laboratorium Edwarda Kelleyho 

Poté, co zdoláte 60 schodů jednoho z nejstarších dřevěných schodišť v Praze, které měl v 16. století navrhnout sám Edward Kelley, vstoupíte do laboratoře tohoto slavného alchymisty. Ten tady žil poslední tři roky života a zanechal zde, i v celé Praze, nezapomenutelné stopy. První místnost laboratoře slouží jednak jako skladiště, knihovna, ale především jako čekárna pro ty, kdo chtějí vstoupit do laboratoře. Takto tu čeká Rudolf II, John Dee, ale i William Shakespeare. Pokud pochybujete o jeho místě zde, naslouchejte pečlivě výkladu průvodce, který vás provede celou půdní částí expozice. Druhá místnost pak je samotnou laboratoří, kde uvidíte výrobu homunkula, pece, křivule, můžete si zadměchat měchem i prohlédnout kostru pod lupou, spatříte i spoustu zvířat na pokusy a především zastavený výbuch, kterému osobně přihlíží Edward Kelley.

Alchymistická hospůdka Kellyxír

Návrat zpět do 21. století může být velmi únavný. Proto ještě chvilku setrvejte ve světě alchymistů a naberte sil z elixírů v alchymistické hospůdce Kellyxír, kde máte se vstupenkou z muzea slevu. 

 

Součástí muzea je též alchymistický sklep, kde se pořádají stylové oslavy dětských narozenin, alchymistická show Oživlá laboratoř, jde o prostor vhodný pro různé firemní akce, párty, workshopy atp. 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/praha/12085-muzeum-alchymistu-a-magu-stare-prahy