Výlety s dětmi

Ze Mšena údolím Debř a přes skalní útvary Obří hlava a Žába

Výlety s dětmi

Ze Mšena údolím Debř a přes skalní útvary Obří hlava a Žába

Ze Mšena údolím Debř a přes skalní útvary Obří hlava a Žába
  • Trasa výletu: okruh ze Mšena údolím Debř, přes Švédský val, Průsečnou skálou, kolem skalních útvarů Obří hlava a Žába a skalního útvaru Faraon
  • Celková délka trasy: 6 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Jako výchozí bod tohoto výletu jsme zvolili město Mšeno. Vyrazíme z centra města po modré souběžné se zelenou turistickou značkou. Projdeme kolem koupaliště a napojíme se na lesní cestu v údolí Debř, kde za povšimnutí stojí skalní útvar Orangutan, budka pro ptáky v podobě chaloupky, model hradu Kokořín zvaný Kokořínek, skalní byty, přírodní divadlo, pomníček věnovaný Janu Husovi a altánek ve tvaru muchomůrky červené. 

Dostaneme se na rozcestí Na Rovinách - háj. Zabočíme doleva a po asi 250 metrech jsme u Švédského valu, kde se za třicetileté války nacházelo švédské tábořiště. Tady se značky rozdělují, my po modré turistické značce projdeme Průsečnou skálou a za chvilku stojíme před skalním útvarem Obří hlava a Žába.

Odtud po zelené turistické značce pokračujeme ke skále s názvem Faraon a následně na rozcestí Náckova rokle. Poté jdeme po modré turistické značce roklí Močidla. Cestu nám lemují pískovcové skály. Posledních 300 metrů před rozcestím Bílka vystoupáme do kopce a vyjdeme ven z lesa. Po polní cestě stále v doprovodu modré (souběžně zelené a červené tur. značky) zanedlouho dorazíme na okraj Mšena.

Vzhledem k tomu, že většinu výletu se pohybujeme po lesních cestách, tak je nezbytný kočárek do terénu. Nedoporučujeme se na výlet vypravit po dešti.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/kokorinsko/117-ze-msena-pres-skalni-utvary-obri-hlava-a-zaba