Výlety s dětmi

Výstava vláčků Cheb

Výlety s dětmi

Výstava vláčků Cheb

Výstava vláčků Cheb
  • Datum: od 1.2.2020 do 2.2.2020
  • Místo: Kulturní centrum Svoboda
  • Adresa: Za Mostní branou 1791/5, Cheb, Česká republika

Popis

Hledáte tip, kam se s dětmi vypravit na výlet první únorový víkend? Přijeďte do Chebu! Po prohlídce historického centra města zavítejte do Kulturního centra Svoboda, kde se v sobotu a neděli 1. a 2. února koná výstava železničních modelů, která nadchne malé i velké návštěvníky.

Těšit se můžete především na modulové kolejiště ve velikosti TT (1:120), které je dílem Klubu Železničních Modelářů Praha 3. Ti našli inspiraci v legendární trati Posázavského pacifiku, a tak na kolejišti najdete zmenšené kopie železničních stanic Dobříš, Malá Hraštice nebo Kácov. Doplňují je Bratkovice – malebná stanice na Příbramsku.

Na modulovém kolejišti se může prohánět až dvacet vlakových souprav. Za dva dny výstavy se na kolejišti vystřídá asi stovka různých vlakových souprav, co se objevovaly či stále objevují na našich tratích.

V čelech osobních i nákladních vlaků pojedou Bardotky (ř. 749, 751), Brejlovci (ř. 750, 753, 754) nebo Kocouři (ř. 742), občas i nějaká parní lokomotiva s historickou osobní či nákladní soupravou.

Z motorových vozů se vám ukážou třeba Modrý šíp, Hurvínek (M131), Krokodýl (řada 850), Kvatro (řada 842) a na kolejiště zavítá i jednotka Desiro.

Další vystavená kolejišti si mohou děti zkusit ovládat. U kolejišť ETS a LGB si malí návštěvníci sami řídí směr i rychlost vláčku, ručně přehazují výhybky, připojují i odpojují vagóny. Lákadlem je i kolejiště H0 se dvěma lokomotivami ovládanými ze dvou tabletů.

Na výstavě najdete také dvě automatizovaná malá kolejiště ve velikosti TT, na nichž je provoz ovládán tlačítkem. Když se stiskne, rozjede se vláček, objede dvě kola a zastaví se. Na obou kolejištích se vždy automaticky střídají dvě vlakové soupravy.

A kolik stojí vstupné na výstavu? Základní 50 Kč, za děti do 1,1 metru výšky zaplatíte 30 Kč, ZTP mají vstup zdarma. Výstava je otevřena po oba víkendové dny od 9 do 17 hodin.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/zapadni-cechy/cheb/11514-vystava-vlacku-cheb-11070