Výlety s dětmi

Muzeum fantastických iluzí v centru Prahy

Výlety s dětmi

Muzeum fantastických iluzí v centru Prahy

Muzeum fantastických iluzí v centru Prahy
  • Druh zábavy: muzeum trikových iluzí
  • Doporučený věk dětí: 6+
  • Adresa: Galerie Myšák, Vodičkova 31/710, Praha 1, Česká republika

Popis

Fascinující svět neskutečných optických klamů je Muzeum fantastických iluzí v centru Prahy ve Vodičkově ulici 31 kousek od Václavského náměstí (v 1. patře Galerie Myšák). Výborná dopravní dostupnost je zajištěna metrem A, B a tramvajemi. Zastávka tramvaje je v bezprostřední blízkosti muzea. Perfektní zábava, jedinečný zážitek a super fotky tu čekají na všechny bez rozdílu věku. V současnosti se jedná o největší muzeum trikových iluzí v Praze s více jak 100 interaktivními exponáty. Vstupte do magického světa optických iluzí a staňte se součástí strhující expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů! Před návštěvou se nezapomeňte ujistit, že je váš fotoaparát plně nabitý a má dostatek místa v paměti, abyste mohli pořídit nevídané a legrační fotky a videa. Muzeum fantastických iluzí je úžasné místo pro děti a dospělé, kde nebudete věřit vlastním očím! Svým provedením je zcela originální a odlišné od všeho, co bylo dosud nejen v České republice k vidění. Standardní doba prohlídky je na cca 45 minut. U vchodu můžete zdarma využít uzamykatelné skříňky na oblečení. Pořizování fotografií a videozáznamu je povoleno. Otevřeno je každý den 7 dní v týdnu včetně státních svátků

Co vás čeká a nemine 

Vyzkoušejte kouzelnou židli nebo magickou místnost, která vás promění v trpaslíka nebo obra. Nechte se kouzelníkem vystřelit z děla nebo levitovat ve vzduchu. Vaše hlava se náhle ocitne na stole nebo si na vás pochutná King Kong. Slavný alchymista Edward Kelley vás kouzlem uvězní ve své středověké laboratoři a dinosaurus si vás ve svých pařátech odnese do hnízda. Nechte se překvapit, čím vás zaručeně pobaví Charlie Chaplin nebo Albert Einstein. Uvidíte opravdový úsměv Mony Lisy a není to ten, který znáte z obrazu! Projdete se hlavou dolů po stropě místnosti, proměníte se v primabalerínu, spatříte svůj skutečný obraz v zrcadle, stanete se nejkrásnějším člověkem na světě a zažijete mnohé další... Dýchne na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí. 

Kavárna a cukrárna vedle muzea

Návštěvu výstavy můžete zakončit ve slavné kavárně a cukrárně Myšák z roku 1922, která je přímo vedle muzea. Že nejde o obyčejnou cukrárnu vám napoví i věhlasná klientela. Na zákusek sem chodila například Ema Destinová, Oldřich Nový nebo prezident Tomáš G. Masaryk. 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/praha/11440-muzeum-fantastickych-iluzi