Výlety s dětmi

Výlet na zříceninu hradu Michalovice u Mladé Boleslavi

Výlety s dětmi

Výlet na zříceninu hradu Michalovice u Mladé Boleslavi

Výlet na zříceninu hradu Michalovice u Mladé Boleslavi
  • Trasa výletu: z obce Podlázky výstup na zříceninu hradu Michalovice
  • Celková délka trasy: cca 1 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu (pouze do předhradí)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Zřícenina hradu Michalovice

Nedaleko Mladé Boleslavi najdeme zříceninu hradu Michalovice. Dostaneme se na ní z obce Podlázky. Zaparkovat můžeme v chatové oblasti. Procházíme osadou, než po levé straně uvidíme železniční přejezd, přejdeme jej a pokračujeme do kopce. Po 200 metrech jsme u vstupu ke zřícenině hradu Michalovice. Prohlídka je bez průvodce a platí se tu vstupné. S kočárkem se dostaneme pouze do předhradí, prohlídka pokračuje po schodech k horní části hradu a dále na vyhlídkovou terasu na věži, z které je hezký pohled do údolí řeky Jizery. V prohlídce se můžeme u kočárku vystřídat, pod hradem se nalézají lavičky. 

Nakloněná věž, která je pro zříceninu již z dálky typickou pozicí, vznikla zřejmě v důsledku podkopávání stavby při hledání pokladu v 19. století. Jsou ale i jiné verze. V roce 1935 byla hradní věž v této šikmé poloze zajištěna pracovníky Československých drah. Kromě věže se také dochovala jižní stěna paláce se dvěma prevéty, pozůstatky hradeb a studniční věže.

Návštěva nedaleké Mladé Boleslavi

Prohlídku zříceniny Michalovice je možné spojit s návštěvou Mladé Boleslavi. Pěkná je například procházka po Staroměstském náměstí, z kterého lze dojít k hradu, ve kterém sídlí muzeum Mladoboleslavska s muzeální hernou pro děti. Rodiny s dětmi mohou též zavítat do Městského paláce Templ. Pod Staroměstským náměstím vedle podzemních garáží zájemce o historii zaujme Podzemní labyrint, který představuje 50 metrů chodeb a sklepů vytesaných do pískovcové skály, které nedávno odhalili archeologové. Pro děti jsou tu přichystány herní prvky. Pro milovníky automobilů je v Mladé Boleslavi velkým lákadlem ŠKODA Muzeum.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/cesky-raj/113-vylet-na-zriceniny-u-mlade-boleslavi