Výlety s dětmi

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Výlety s dětmi

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
  • Druh zábavy: muzeum věnované regionu jižních Čech, interaktivní exponáty, koutek k malování a čtení
  • Doporučený věk dětí: 7+
  • Adresa: Dukelská 242/1, České Budějovice, Česká republika

Popis

V Českých Budějovicích v novorenesanční budově z konce 19. století je umístěno krajské regionální muzeum - Jihočeské muzeum. Při jeho návštěvě načerpáme poznatky o historii a zajímavostech jižních Čech, ale hlavně o samotném městě České Budějovice.

Stálá expozice v prvním patře muzea nese název „Příběh města Českých Budějovic“. Ve třech místnostech si prohlédneme archeologické nálezy a exponáty z období gotiky, renesance a baroka. Dále se například seznámíme s různými zájmovými spolky či významnými osobnostmi regionu. Stálou expozici doplňují tematické a časově omezené výstavy situované v přízemí a části prvního patra muzea. Řada výstav Jihočeského muzea je vhodná i pro rodiny s dětmi. K většině výstav je připraven i zábavný vzdělávací program pro předem objednané školy.

Novinkou od ledna 2020 je stálá expozice ve druhém patře zaměřená na archeologii, přírodovědu a národopis. 

Pro děti

Pro děti jsou připraveny interaktivní prvky. Například mají za úkol najít v cechovní truhličce pět tajných zásuvek. Mohou si postavit město či si pomocí frotáže vytvořit otisk mince. Vystaveny jsou také předměty z domácnosti a hračky, které budou pamatovat babičky a dědové a možná i rodiče. V muzeu najdeme koutek k malování a čtení.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/jizni-cechy/11144-jihoceske-muzeum-v-ceskych-budejovicich