Výlety s dětmi

Táborské podzemí

Výlety s dětmi

Táborské podzemí

Táborské podzemí
  • Druh zábavy: prohlídka středověkého podzemí s průvodcem
  • Doporučený věk dětí: 6+
  • Adresa: Žižkovo náměstí 1, Tábor, Česká republika

Popis

Tábor je historické město s mnoha památkami a je spojováno s jeho husitskými zakladateli. Při návštěvě Tábora můžete obdivovat zbytky opevnění, zdobené fasády renesančních domů či kašny na náměstích. Zajímavosti jsou ukryty ovšem i v podzemí. Již husité začali pod svými domy hloubit sklepy a podzemní prostory se postupně rozrůstaly. Lidem sklepy sloužily k uchování piva, potravin a ustájení zvířat. Využívali je také jako vězení, úkryt před nepřáteli či dočasný domov při ničivých přírodních živlech, zejména při požárech.

Chodby pak vznikaly ražením a propojováním vícepatrových sklepů, které byly v tvrdé granitové skále vykopávány paprskovitě. Vytvořily se tak spletité uličky, jejichž celková dodnes zjištěná délka dosahuje 14 kilometrů.

Prohlídka

Speciálně pro turisty bylo upraveno a zpřístupněno přes půl kilometru podzemního labyrintu, který můžete projít za doprovodu průvodce i vy! Vstupenky jsou k zakoupení v budově Staré radnice, kde začíná komentovaná prohlídka. Cesta podzemím vede pod Žižkovým náměstím a přilehlými domy.

Návštěvu táborského podzemí lze spojit s prohlídkou Husitského muzea situovaného ve Staré radnici.

Foto: Zdeněk Prchlík ml.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/jizni-cechy/11141-taborske-podzemi