Výlety s dětmi

Projížďka brdskými lesy na Černolické skály

Výlety s dětmi

Projížďka brdskými lesy na Černolické skály

Projížďka brdskými lesy na Černolické skály
  • Trasa výletu: z parkoviště mezi Mníškem pod Brdy a Řevnicemi brdskými lesy do Černolic, okruh v Černolicích přes Černolické skály, návrat lesem po stejné trase na parkoviště
  • Celková délka cyklotrasy: 10 km
  • Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Jako výchozí bod zvolíme parkoviště u silnice mezi Mníškem pod Brdy a Řevnicemi. Vzhledem k tomu, že autem vystoupáme do poměrně velké nadmořské výšky, během výletu nás už nečekají žádná výraznější převýšení, a proto lze trasu projet s cyklovozíkem a dětmi. Zajímavým turistickým zastavením budou Černolické skály, které jsou přístupné bez kola. Cca 200 metrů ke skalám je nutné jít pěšky, kola uzamknout, anebo se u nich vystřídat.

Od parkoviště jedeme po poměrně kvalitní lesní cestě značené jako červená cyklotrasa č. 8129 směrem do Černolic. Dorazíme na okraj obce, kde cyklotrasa zabočuje doprava, my se dáme doleva ulicí Za Parkem a posléze doprava ulicí Jeřabínová. Na konci ulice odbočíme doprava na ulici K Chatám, následně doleva na ulici Ke Hřišti a na další křižovatce se napojíme na ulici Pod Hřištěm. Po levé straně uvidíme fotbalové hřiště a hned vedle něj menší dětské hřiště. Tady můžeme nechat děti trochu pohrát. Kousek za fotbalovým hřištěm u lesíka navážeme na červenou turistickou značku. Dále už nelze pokračovat na kole a na Černolické skály dojdeme pěšky (asi 200 metrů). Černolické skály představují skalní masív tvořený křemenem a jsou oblíbeným cvičným místem pro horolezce. Byly vyhlášeny jako přírodní památka a je z nich pěkný výhled do okolí.

Po rozhlédnutí se vrátíme k hřišti, dáme se doleva ulicí Ke Hřišti, kterou vystřídá ulice Hlavní a na křižovatce s ulicí Za Parkem se na ní napojíme na cyklotrasu 8129 a uzavřeme tím okruh v Černolicích. Cyklistické značení nás lesem doprovodí zpět na výchozí místo, tj. na parkoviště.

Výlet je možné spojit s projížďkou lesy nad Mníškem pod Brdy v opačném směru od parkoviště.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/okoli-prahy/111-projizdka-brdskymi-lesy