Výlety s dětmi

Zámek Náchod s Piccolominskou zahradou a medvědáriem

Výlety s dětmi

Zámek Náchod s Piccolominskou zahradou a medvědáriem

Zámek Náchod s Piccolominskou zahradou a medvědáriem
  • Trasa výletu: tři varianty k zámku Náchod: 1. z horního parkoviště, 2. ze spodního parkoviště ulicí Smiřických, 3. z Masarykova náměstí; procházka zámeckou zahradou, prohlídka zámku (v létě prohlídky pro děti), medvědárium
  • Celková délka trasy: 300 m (od horního parkoviště k zámku a zpět); 1,5 km (ze spodního parkoviště Smiřickou ulicí k zámku a zpět); 1,5 km (z Masarykova náměstí Zámeckou ulicí k zámku a zpět)
  • Terén: mírně až středně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří a v zámeckém parku)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří a v zámeckém parku)

Popis

Přístup k zámku

K zámku Náchod se autem dostaneme ulicí Smiřických. Od horního parkoviště k zámku je to pěšky cca 5 minut. Další možností je jít ulicí Smiřických ze spodního parkoviště. Třetí variantou pro maminky s kočárkem je cesta z Masarykova náměstí ulicemi Zámecká a Zámek. Obě přístupové cesty vedou do kopce.

Prohlídky

Zámek Náchod nabízí několik prohlídkových okruhů. Kromě komentované prohlídky zaměřené na šlechtické majitele zámku je také možná návštěva středověké věže s hladomornou bez doprovodu průvodce. Pro děti jsou hlavně zajímavé kostýmované prohlídky v expozici Na dvoře vévodském. Tuto speciální prohlídku je dobré si alespoň den dopředu rezervovat.

Piccolominská zahrada s medvědáriem

Pro rodiny s dětmi je jistě lákadlem také Piccolominská zahrada a medvědi v zámeckém medvědáriu, kde nechybí ani bazének. Zahrada je ideální pro procházky s kočárkem i bez něho.

Kulturní život

Na zámku Náchod velmi často probíhají kostýmované nebo večerní prohlídky. Pořádá se zde též řada kulturních akcí pro všechny věkové skupiny.

Občerstvení

Zámek Náchod nabízí možnost občerstvení s posezením na nádvoří.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/broumovsko-nachodsko/1101-zamek-nachod-s-piccolominskou-zahradou-a-medvedariem