Výlety s dětmi

Pohádkový zámek Lemberk a procházka okolím

Výlety s dětmi

Pohádkový zámek Lemberk a procházka okolím

Pohádkový zámek Lemberk a procházka okolím
  • Trasa výletu: okruhem přes Zdislavinu studánku a letohrádek Bredů na zámek Lemberk
  • Celková délka trasy: 3 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní kočárky do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: zčásti odrážedla

Popis

Parkoviště se nachází cca 500 m pod zámkem, k Lemberku vede asfaltová silnice. Na zámek lze s kočárkem projet až na nádvoří. Po obvodu nádvoří najdeme lavičky. Krásné okolí zámku vybízí k okružní procházce, která je vyznačena na naší mapě.

Zámek Lemberk poskytuje prohlídkové trasy reprezentačních, soukromých a provozních prostor s průvodcem a expozici historických stylů bez průvodce. Je možné též vystoupat na hradní věž, která nabízí výhled zejména na Lužické hory. Rodiny s dětmi Lemberk často navštěvují jako místo, kde se natáčely známé pohádky „Čert ví proč“, „Tajemství staré bambitky“ a další. Prohlídky jsou vhodné spíše pro starší děti.

Procházka okolím zámku

S menšími dětmi si můžeme udělat kratší procházku v okolí zámku, při níž narazíme na tzv. Zdislavinu studánku. Ke studánce dojdeme, když se z parkoviště vydáme vpravo podél rybníků a potoka. U Zdislaviny studánky je empírový altán. Poté pokračujeme vzhůru parkem a kolem barokního letohrádku Bredů se zahradou a sochami až k zámku Lemberk. Zpět na parkoviště se vrátíme stejnou cestou nebo v rámci okruhu po asfaltové cestě zmíněné v úvodu. Doporučujeme spíše sportovní kočárky.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/luzicke-hory/1080-zamek-lemberk-prochazka-okolo-pohadkoveho-zamku