Výlety s dětmi

Hradní a hasičské muzeum a další atrakce na hradě Vildštejn

Výlety s dětmi

Hradní a hasičské muzeum a další atrakce na hradě Vildštejn

Hradní a hasičské muzeum a další atrakce na hradě Vildštejn
  • Druh zábavy: hradní a hasičské muzeum, expozice soudnictví s vězeňskými celami, středověká restaurace, kulturní akce
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: Pod Hradem 275, Skalná u Františkových Lázní, Česká republika

Popis

Hrad Vildštejn ve Skalné se nachází 6 kilometrů od města Františkovy Lázně. Patří mezi nejstarší hrady na našem území. Na hradě Vildštejn se snoubí dávná historie, dobré jídlo a pití v příjemném prostředí s kulturou a nevšedními zážitky. Po druhé světové válce hrad chátral a byl téměř zničen. V roce 1999 jej zakoupil pan Miroslav Pumr a započal práce na rekonstrukci. Nyní ve zvelebování hradu pokračuje jeho dcera Zuzana. S dětmi tu můžeme navštívit hasičské muzeum, hradní muzeum či muzeum soudnictví s vězeňskými celamiStylová středověká Hodovna nám nabídne něco dobrého k obědu či večeři a také poctivé domácí speciality hradního řezníka. Hrad Vildštejn získal v roce 2020 ocenění Patria Nostra.

Na Vildštejně v bývalé románské kapli je instalováno hradní muzeum s ukázkou expozic nalezených přímo v objektu hradu ale i získaných darem. Nejvýznamnějším exponátem jsou ostatky ženy, které tu byly nalezeny v roce 1987 a dle expertízy Národního muzea pocházejí z doby mezi 17. a 18. stoletím, kdy na hradě panoval rod Trautenberků. Hasičské muzeum nám poskytne podívanou na staré hasičské stříkačky, nářadí, uniformy a přilby. Expozice je doplněna historickými fotografiemi a texty o dějinách zdejšího hasičského sboru. Prohlédnout si můžeme též ložnici rytíře Helmfelda, která je ukázkou života na hradě v první polovině 19. století, a pseudorománský královský sál s portréty českých panovníků. Milovníci české kuchyně se vydatně nají ve středověké restauraci v přízemí hradu a milovníci vína jistě ocení široký výběr hradní vinotéky, nabídku degustačních večerů. V roce 2019 zde byla založena nejzápadnější vinice v Čechách.

Na nádvoří románského hradu je možné se ubytovat v apartmánu či pokojích. Terasa poskytne příjemné venkovní posezení. V budově zámku, jež sloužila v letech 1850 - 1950 jako sídlo okresního soudu, byla umístěna expozice soudnictví. Na hradě Vildštejn se konají také různé kulturní akce.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/zapadni-cechy/1069-hradni-muzeum-hasicske-muzeum-a-dalsi-atrakce-na-hrade-vildstejn