Výlety s dětmi

Výlet do Teplických skal

Výlety s dětmi

Výlet do Teplických skal

Výlet do Teplických skal
  • Trasa výletu: okruh Teplickým skalním městem z Teplic nad Metují
  • Celková délka trasy: 6 km
  • Terén: mírně až středně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Teplické skály jsou rozsáhlejší částí Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály. Turistický okruh monumentálním skalním labyrintem v Teplických skalách je dlouhý 6 kilometrů a je doplněn 15 tabulemi naučné stezky, které informují o historii objevování skal, zajímavostech o rostlinách a živočiších a obsahují množství fotografií a ilustrací.

Trasa Teplickými skalami vede po modré turistické značce a je dobře označena. Orientační šipky ukazují na konkrétní skalní útvary, jejichž názvy vystihují určitou podobu.

Zdatní turisté si mohou naplánovat delší výlet a po absolvování okruhu v Teplických skalách pokračovat divokou Vlčí roklí do Adršpašských skal, vstupné platí jednotně do obou skal, do Teplic nad Metují se pak vrátí vlakem z Adršpachu.

Příjezd, parkování

Výchozím místem výletu v Teplických skalách je vstupní pokladna v Teplicích nad Metují. Nalézá se tu zpoplatněné parkoviště.

Nedaleko je též zastávka vlaků na trati Teplice nad Metují – Trutnov. V případě využití vlakového spojení lze auto nechat na vlakovém nádraží Teplice nad Metují a odtud se dopravit vlakem na zastávku Teplice nad Metují – skály. Ke vstupní pokladně do skal je to cca 300 metrů. Adršpašsko-teplické skály jsou velice oblíbeným výletním místech a těší se vysoké návštěvnosti, kvůli omezení automobilové dopravy se poskytuje cestujícím vlakem 10 % sleva (aktuální v létě roku 2019).

Vybrané zajímavosti na turistickém okruhu v Teplických skalách

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/broumovsko-nachodsko/10596-vylet-do-teplickych-skal