Rezervace letních táborů v Šiklandu zahájena

 • Datum: od 1.12.2023 do 30.6.2024
 • Místo: Zábavní park Šikland
 • Adresa: Zvole 49, Zvole, Česká republika

Popis

Náš tábor se koná přímo v Šiklandu, největším zábavním parku České republiky, v prostředí, které je snem každého dítěte.

Šikland, to je westernové městečko, proto se i tábor odehrává na Divokém západě. Děti se přiblíží životu této doby a získají dovednosti a zkušenosti kovbojů a indiánů. Naučí se indiánské písmo, vázat uzly, střílet lukem, lasovat, práskat bičem, vyrobí si totem, vydají se hledat poklad a zažijí mnoho dobrodružství, která western nabízí. Společně s herci Šiklandu se mohou zapojit do divadelního představení, masky indiánů a kovbojů jsou vítány.

Letní tábor se koná přímo v centru zábavního parku a všechny atrakce tu jsou dětem k dispozici. Mohou si tedy vyzkoušet rodeo na elektrickém býkovi, strašidelnou noční jízdu vláčkem, užijí si divadelní představení a animační program, nepřijdou ani o vyhlášenou ohňovou show a navštíví strašidelný zámek Draxmoor. Kromě toho naši táborníci jistě ocení i přírodní aquapark s divokou řekou a sportovní hřiště.

Areál Šiklandu se nachází uprostřed nádherné přírody, obklopují ho pastviny s koňmi, poníky a jaky divokými. Uvnitř westernového městečka je také minizoo a dětem je tak umožněn kontakt se zvířaty všeho druhu, od domácí drůbeže až po tygřici Miu.

Děti si mohou vybrat hned z několika tématických zaměření:

Dobrodružný tábor

Letos jsme si připravili dvě témata dobrodružného táboru a s nimi spojené celotáborové hry.

1.       Výprava s Indiana Jonesem

Na strhující expedici s hrdinou Indiana Jonesem děti zažijí veliké dobrodružství a naučí se spoustu nových dovedností, které se všem badatelům budou v životě hodit.

Co děti čeká: Naučí se orientovat v přírodě podle mapy a kompasu, rozdělávat oheň, při vyrábění z přírodních surovin získají zručnost, budou řešit rébusy a hlavolamy, ale i netradiční vodní hádanku, svezou se na koni a zažijí dobrodružnou vlakovou loupež. Samozřejmě nesmí chybět archeologický objev a cestování v čase. Celý děj se bude odehrávat ve stylu únikové hry a proto o napětí a překvapení nebude nouze.

2.       Jumanji

Děti se nechají vtáhnout do tajuplné džungle, kde je čeká hromada zábavných úkolů a vzrušujícího dobrodružství, vymyslí si vlastního avatara, herní přezdívku a speciální schopnosti, které budou jejich pomocníkem při zdolávání překážek, které jim Jumanji hra připraví.

 

Co děti čeká: Užijí si zábavu a dobrodružství při hledání indicií a plnění úkolů, kdy cílem je překonat kouzlo hry, vyhrát ji a vrátit se domů. Budou řešit rébusy a hlavolamy, pátrat v přírodě. Rozvinou tak svoje logické myšlení, představivost a nepochybně i odvahu. Kromě toho si užijí jízdu na koni, překonají nástrahy řeky a přesvědčí se, že když dají hlavy dohromady a táhnou za jeden provaz, dokáží splnit jakýkoliv úkol.

 

Jezdecký tábor je určen pro všechny milovníky koní, kteří si chtějí užít čas s nimi v nejvyšší možné míře. U nás mají prostor trávit s koníky celé dny, učí se, jak o ně pečovat, jak porozumět jejich krásné duši, jezdectví trénují v hale, kruhové jízdárně i ve volné přírodě.

 

Co děti čeká: Profesionální prostředí plně vybaveného jezdeckého klubu, které je vhodné pro malé i velké jezdce, zkušené i úplné začátečníky. Disponujeme bohatým výběrem koní od nejmenšího minipony až po urostlého fríského koně. Kromě toho mají děti možnost účastnit se tréninků s našimi kaskadéry, zvolí si svoji Miss kůň a připraví vlastní vystoupení v amfiteátru. Po celou dobu se jim plně věnují naši zkušení trenéři a program je možné individuálně přizpůsobit. 

 

Herecký tábor je novinkou sezóny 2024. Kde jinde, než ve westernovém městečku zábavního parku Šikland by měla probíhat herecká průprava? Známe dokonale toto řemeslo, však už ho úspěšně provozujeme 30let a naše zkušenosti rádi předáme další generaci. Máme vlastní divadlo, kulisy, pódium i diváky. Umožníme tak vašim dětem zažít, co skutečně znamená být hercem.

Tábor je určen nejen dětem, které chtějí rozvíjet svoje nadání, ale i těm, kteří se ještě trochu stydí a mají strach z vystupování na veřejnosti. U nás se naučí spolupracovat v kolektivu, práci s textem, zlepší komunikativnost a prezenční schopnosti. Zábavnou formou se zbaví ostychu a rozvinou svoji kreativitu.

 

Co děti čeká: Děti si pod vedením zkušených instruktorů a skutečných herců osvojí herecké dovednosti, společně připraví scénář, nacvičí vlastní představení, a to na závěr předvedou před širokým publikem. Rozvinou tak svoje nadání, naučí se mnoho zajímavého z divadelního, pěveckého či tanečního oboru, dozví se, jak překonávat trému, jak pracovat v týmu a užijí hodně zábavy. 

 

Taneční tábor

Taneční tábor je vhodný pro děti, které milují hudbu, pohyb, tanec a chtějí si během léta své taneční dovednosti zlepšit. Našim instruktorům není žádný taneční styl cizí a svoje zkušenosti rádi předají svým svěřencům. Tábor je určen pro holky i kluky, malé i velké, zkušené tanečníky i začátečníky. Tak se k nám přidejte a protančete s námi léto.

Co děti čeká: Děti se seznámí s několika druhy tance, vybrat si mohou disco, street dance, hip hop, výrazový tanec, funky i klasický tanec. Budou se podílet na přípravě choreografie a nacvičí společné vystoupení, které předvedou před širokým publikem. Kromě toho je čekají různé taneční soutěže, hry a spousta zábavy.

 

Výtvarný tábor

Tábor je určen všem dětem, které zajímá kreativní tvoření a výtvarné umění. Těšit se mohou na spoustu inspirace, motivace a zdokonalení vlastní tvorby. Vyzkouší si mnoho výtvarných technik, od základních, přes netradiční až po ty, které kombinují více stylů dohromady. Při svojí práci budou využívat i okolní krásnou přírodu a domů si odvezou kromě hromady zážitků i své výtvory.

 

Co děti čeká: Děti si vyzkouší tradiční výtvarné techniky (kresba, malba) i mnoho méně známých (enkaustika, malba na textil a kamínky, batikování, tvoření z přírodních surovin, malování na obličej, 3D tvorba, grafický design, kombinované techniky…), zapojí vlastní fantazii a kreativitu, které se na našem táboře meze nekladou. Na závěr je čeká vlastní výstava, včetně slavnostní vernisáže.

 

Tábory v Šiklandu jsou pro děti nezapomenutelným zážitkem. Tak neváhejte, udělejte jim radost a dopřejte jim tu zábavu.

 

 

Rezervace letních táborů v Šiklandu zahájena

Kontakt

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální stránky

www.letnitabor-sikland.cz

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Další tipy kam s dětmi v okolí

ŠIKLAND

ŠIKLAND
 • Druh zábavy: zábavní park, westernové městečko, animační programy, akce pro děti, aquapark a další atrakce
 • Doporučený věk dětí: 3+
 • Adresa: Šiklův mlýn, Dolní Rožínka, Česká republika

Strašidelný zámek Draxmoor, Dolní Rožínka

Strašidelný zámek Draxmoor, Dolní Rožínka
 • Druh zábavy: (i méně) strašidelná prohlídka zámku
 • Doporučený věk dětí: 6+
 • Adresa: Dolní Rožínka 5, Dolní Rožínka, Česká republika

Výuka jízdy a projížďky na koních na Zámeckém statku

Výuka jízdy a projížďky na koních na Zámeckém statku
 • Druh zábavy: výuka jízdy na koních, projížďky na koních, dětské tábory s výukou jízdy na koních
 • Doporučený věk dětí: 3+
 • Adresa: Dolní Rožínka 58, Dolní Rožínka, Česká republika

Zábavní a poznávací Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem

Zábavní a poznávací Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem
 • Druh zábavy: původní hraběcí statek, horácká vesnice, ukázka řemesel, domácí zvířata, Ekopavilon, interaktivní prvky, jízdárna a farma
 • Doporučený věk dětí: 4+
 • Adresa: Nový dvůr 318, Bystřice nad Pernštejnem, Česká republika

Pohádková alej Lužánky a Bystřický park miniatur

Pohádková alej Lužánky a Bystřický park miniatur
 • Druh zábavy: alej s dřevěnými pohádkovými bytostmi a lanovými prvky; miniatury hradů, zámků a kostelů
 • Doporučený věk dětí: 2+
 • Adresa: Nový dvůr, Bystřice nad Pernštejnem, Česká republika

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME