420PEOPLE: 42+PEOPLE / Where (TANEC PRAHA v klášteře Kladruby)

  • Datum: 15.6.2024
  • Místo: Kladruby - klášter
  • Adresa: , Kladruby, okres Tachov, Česká republika

Popis

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla se i letos v červnu vrací do Kláštera Kladruby.

420PEOPLE: 42+PEOPLE / Where v ambitové chodbě konventu kláštera v Kladrubech.

Nejnovější projekt 42+PEOPLE souboru současného tance 420PEOPLE oslavuje mezigenerační dialog tanečníků. Přináší jedinečný a zároveň intimní pohled na vrchol taneční kariéry intepretů po 42 letech. Jako první premiéru projektu 42+PEOPLE, který propojí všechny hodnoty současného tance, uvedl soubor choreografií "WHERE" Václava Kuneše.

V představení "WHERE" se představí dvojice českých tanečníků ve věku 42+. Pilotní ročník zahájí Václav Kuneš a Helena Arenbergerová, která za svou sólovou roli v představení získala Cenu Thálie 2023.

"Naše choreografické spojení nepřináší společný příběh, ale rozehrává intimitu každého z nás v ryze osobní taneční výpovědi. Bez klišé. Bez nutných anotací. Přesto však evokuje velmi známý renesanční obraz plný neuchopitelného napětí mezi stabilními i rozestřenými životy, napětí v blízkosti dvou cizích lidí… A stále hmatatelnější skrze současný tanec,” říká Václav Kuneš, choreograf, tanečník a umělecký ředitel souboru 420PEOPLE.

Koncept: Václav Kuneš
Choreografie: Václav Kuneš & Helena Arenbergerová
Účinkující: Václav Kuneš & Helena Arenbergerová
Dramaturgie: Lucie Němečková
Světelný design: Jan Mlčoch            
Hudba: Exhausted Modern & další interpreti        
Zvukový design: Pierre Urban        
Kostýmy: Olo Křížová
Scénografie: Lucia Škandíková
Produkce: Martina Laštovková, Anna Borovská, Aneta Jochim, Marta Lajnerová, David Borovský

Za finanční podpory: Projekt vznikl za podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Městské části Praha 1, Státního fondu kultury ČR, Václava Dejčmara, Studia Maiselovka.
Za podpory: Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Městské části Praha 1, Státního fondu kultury ČR, Studia Maiselovka.

Délka představení: 45 minut
Začátek představení: 20:00 hodin
Vstupné: připravujeme

Předprodej: připravujeme

Václav Kuneš je český choreograf, tanečník a spoluzakladatel souboru 420PEOPLE, kterým je od roku 2007 uměleckým ředitelem. V roce 1993 absolvoval pražskou Taneční konzervatoř. Poté byl 11 let členem Nederlands Dans Theater, kde spolupracoval mimo jiné i s osobnostmi jakými jsou Jiří Kylián, Ohad Naharin, William Forsythe, Paul Lightfoot, Mats Ek, Nacho Duato, Johan Inger nebo Hans van Manen. Působil také jako asistent J. Kyliána. Objevil se i jako porotce ve StarDance. Je velmi výraznou uměleckou osobností v taneční a kulturní oblasti v České Republice i v zahraničí.

Helena Arenbergerová je absolventkou dvou semestrů taneční pedagogiky na HAMU, poté vystudovala historii na FFUK. Působila jako pedagog současného tance v pražských tanečních studiích, na Janáčkově Konzervatoři v Ostravě, v Baletu Praha a také vedla workshopy v ČR a zahraničí. V roce 2008 dostala Cenu Sazky za představení Holdin´ Fast, za které byla nominována i na cenu Thálie. Sólové představení Duo Para Ella/ Comida para dos vyhrálo 1. místo na mezinárodní soutěži Masdanza, Gran Canaria. V září roku 2023 získala Cenu Thálie za nejlepší ženský taneční výkon za projekt 42+PEOPLE: Where.

 


Představení pořádáme ve spolupráci s mezinárodním festivalem TANEC PRAHA.

 


web: https://www.420people.org/
Facebook: https://www.facebook.com/420PEOPLE.DANCE.COMPANY
Instagram: https://www.instagram.com/420people_dance/?hl=cs

420PEOPLE: 42+PEOPLE / Where (TANEC PRAHA v klášteře Kladruby)

Otevírací doba

20:00 - 23:59

Oficiální stránky

www.klaster-kladruby.cz/cs

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME