Hradozámecká noc v klášteře Kladruby

  • Datum: 26.8.2023
  • Místo: Kladruby - klášter
  • Adresa: , Kladruby, okres Tachov, Česká republika

Popis

Program připravujeme ve spolupráci s Hvězdárnou v Rokycanech a Plzni – http://www.hvezdarnaplzen.cz/.

  • 18:15 - pozorování slunce (uskuteční se pouze při jasné obloze)
  • 19:00 - přednáška "Kalendář a jeho problematika", přednášející Lumír Honzík, pracovník Hvězdárny v Rokycanech a Plzni: Plynutí času a jeho zaznamenávání není tak jednoduchou záležitostí, jak by se mohlo na první pohled zdát. Kalendář a čas je odvozován od pohybu některých nebeských těles na obloze. Tvorba kalendáře tak má svá určitá pravidla. Kalendářů ve světě existuje ohromné množství a je pravda, že některé již zanikly, u některých zase časem docházelo k jejich vývoji. Pokud se tedy chcete dozvědět, jak je to s naším kalendářem, přijďte si poslechnout přednášku Lumíra Honzíka z Hvězdárny v Rokycanech a Plzni, který vás seznámí s touto problematikou. Kromě historických souvislostí se např. dozvíte, proč desátý měsíc december (prosinec) je v kalendáři řazen až jako dvanáctý. Nebo proč má měsíc únor pouze 28 dní (29 dní), když ostatní měsíce v roce mají 30 nebo 31 dnů. Dozvíte se také, jak fungoval Mayský kalendář a některé další zajímavosti.
  • 20:30 - prohlídka klášterního kostela
  • 21:15 - pozorování noční oblohy (uskuteční se pouze při jasné obloze)

Vstupné: 100 Kč za osobu

 

Hradozámecká noc v klášteře Kladruby

Otevírací doba

18:15 - 23:59

Vstupné

100 Kč

Oficiální stránky

www.klaster-kladruby.cz/cs

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME