Monastýrování s historikem Jakubem Krčkem (Kladruby)

  • Datum: 24.9.2022
  • Místo: Kladruby - klášter
  • Adresa: , Kladruby, okres Tachov, Česká republika

Popis

Speciální prohlídka na téma "Hospodářské zázemí barokního kláštera" v rámci cyklu Monastýrování s historikem Mgr. Jakubem Krčkem, který je mimo jiné autorem monografie "Rušení klášterů na Plzeňsku: Kladruby, Plasy a Chotěšov v době josefínkých reforem"(blíže zde).

Mimořádný stavební rozkvět kladrubského kláštera mezi polovinou 17. a polovinou 18. století byl umožněn mimo jiné i díky dobré ekonomické kondici klášterního velkostatku. Rostlinná a živočišná výroba, realizovaná v hospodářských dvorech, pivovarnictví, lesnictví či rybníkářství zajišťovaly klášterní pokladně dostatečné příjmy, investované následně do stavebních a uměleckých aktivit na celém panství. Některé klíčové hospodářské a provozní objekty bývaly přímo součástí širšího klášterního areálu a právě jim bude věnována tato speciální prohlídka.

Začátek prohlídky ve 14:00 hodin.

Vstupné na prohlídku je 200 Kč.

Rezervace vstupenek je možná na tel. +420 374 631 773 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Monastýrování s historikem Jakubem Krčkem (Kladruby)

Otevírací doba

14:00 - 15:30

Vstupné

200 Kč za osobu

Oficiální stránky

www.klaster-kladruby.cz/cs

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Nyní na Google PlayNyní na App Store

Výlety v mobilní aplikaci

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?
Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME