"Hudba napříč světadíly" - slavnostní koncert

 • Datum: 9.7.2024
 • Místo: Nebílovy - zámek
 • Adresa: Nebílovy 1, Nebílovy, Česká republika

Popis

Hudba napříč světadíly / Slavnostní koncert na zámku Nebílovy                             9. 7. 2024   19:00

Účinkují:
Marco Angioloni – tenor (Itálie)
Martin Vydra – baryton (ČR)
Yoshimi Kawamura – klavír (Japonsko)
Teruhisa Maruo – klavír (Japonsko)
Jan Krejča – theorba (ČR)

Marco Angioloni je laureátem Royaumontovy nadace, Barokní Akademie v Ambronay a Nadace Cini v Benátkách. Lyrický zpěv studoval u Donatelly Debolini ve Florencii a Enza La Selvy v Paříži. V centre de Musique Baroque de Versailles se specializoval na barokní repertoár. Na jevišti debutoval v roce 2013 v roli Normana v Donizettiho Lucii z Lamermooru. Vystupoval po boku dirigentů jako jsou Andrew Lawrence King, Nicola Piovani, Marcello Rota a další. V nedávné době debutoval v Teatro Colón v Buenos Aires v Monteverdiho L´Incoronazionale di Poppea či v Théatre des Champs Élysées v Händelově Dixit Dominus.

Martin Vydra, absolvent JAMU v Brně je laureátem soutěží Bohuslava Martinů a Pražský pěvec. V zahraničí koncertoval v japonském Tokiu, v Brazílii (São Paulo, Rio de Janeiro) či v USA (Chicago, New York a St. Louis). V roce 2023 podnikl velké brazilské turné s devíti zastávkami, kdy zároveň vedl mistrovský kurz – masterclass na univerzitě Federal de Minas Gerais. Nově působí jako sbormistr Dětské opery Praha. Zastupuje jej Amrita Agency. Na rok 2024 společně plánují návrat do Brazílie i turné po USA včetně koncertu v katedrále sv. Patricka v New Yorku.

Yoshimi Kawamura absolvovala Ferris Music Academy, poté mistrovské kurzy ve Vídni a ve švýcarském Lucernu. Studovala u Yoko Karashimy a Michaela Krista. Koncertovala na Mozart Contest Selection Concert, Chopin's 150th Anniversary Concert, výměnném koncertu Francie-Japonsko s Orchestra Radio France v Paříži, Oberstdorf Music Festival v Německu, na recitálech ve Švýcarsku. atd. S velkým ohlasem také dvakrát vystoupila s rumunským National Georges Enesco Orchestra v Ateneul Român Music Hall v Bukurešti v Rumunsku. Absolvovala mistrovské kurzy u Mieczysława Horszowského, Malcolma Fragera, Hanse Petermandela a Konrada Elsera.

Teruhisa Maruo po absolvování hudební školy Osaka Yuhigaoka Gakuen High School nastoupil na hudební fakultu univerzity Tokushim Bunri, kde dosáhl nejlepšího hodnocení mezi absolventy a byl oceněn za vystoupení na slavnostní promoci. Byl vybrán jako stipendista Internationale Sommer Akademie 2012 ve Vídni, kde studoval pod vedením Avo Kouyoumdjiana a Petera Nagyho. Později studoval pod vedením Van Zabner Antoinette jako hostující student Univerzity hudby a múzických umění ve Vídni. Dosud studoval u Junko Kasahary, Minako Kasahary, Giuseppe Mariottiho, Petera Eflera, Christophera Hinterhubera, Sundou Yokoi a Yoshiko Matsumoto. Studoval také "Alexandrovu techniku u Lucse Lorenziho. Získal řadu ocenění, např. cenu za vynikající interpretaci na 10. ročníku klavírní soutěže Takatsuki, bronzovou medaili na 5. ročníku hudební soutěže Tokushima. Zlatá medaile na 16. klavírní soutěži v Sakai, cena pro nejlepšího klavíristu na soutěži Professor. Dichlera ve Weinu V roce 2018 se stal sbormistrem opery The Gipsy Princess 'sponzorované projektem Okayama Reconstruction Project od Typhon disaster.

Jan Krejča se věnuje hře na theorbu, renesanční loutnu a barokní kytaru. Jako vyhledávaný hráč bassa continua spolupracuje s mnoha špičkovými domácími a zahraničními soubory (Collegium 1704, Collegium Marianum, Ensemble Inégal, Musica Florea, Czech Ensemble Baroque, Capella Cracoviensis, Capella Anna, Les Traversee Baroque, For Several Friends aj.) i sólisty Janou Semerádovou, Hanou Blažíkovou, Tomášem Králem, Sergiem Azzolinim, Judith Pacquier, Lenkou Torgersen, Danielem Deuterem, Annou Fusek, Magdalenou Koženou ap. Pravidelně koncertuje na festivalech jako je Pražské Jaro, Pražský podzim, Concentus Moraviae, Svatováclavské slavnosti, Haydnova Lukavice, Letní slavnosti staré hudby. Vystupuje v Českém Rozhlase a České Televizi a účinkuje na desítkách nahrávek pro vydavatelství Accent, Arta records, Supraphon, Rosa aj. Vydal vlastní sólové album virtuozní italské hudby pro teorbu Intavolatura di Tiorba. Je lektorem historických drnkacích nástrojů na Akademii staré hudby při Masarykově univerzitě v Brně.

 

Otevírací doba

19:00 - 20:30

Oficiální stránky

www.zamek-nebilovy.cz/cs

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Další tipy kam s dětmi v okolí

Zámek Nebílovy s procházkou naučnou stezkou

Zámek Nebílovy s procházkou naučnou stezkou
 • Trasa výletu: návštěva zámku Nebílovy a procházka naučnou stezkou Nebílovy
 • Celková délka trasy: 5 km
 • Terén: mírně kopcovitý
 • Vhodné pro kočárky: ne
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla (kromě prohlídkových okruhů)

Zřícenina královského hradu Radyně

Zřícenina královského hradu Radyně
 • Trasa výletu: výstup od parkoviště na zříceninu hradu Radyně
 • Celková délka trasy: 200 m
 • Terén: mírně kopcovitý
 • Vhodné pro kočárky: ne
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Výlet na zříceninu hradu Vlčtejn

Výlet na zříceninu hradu Vlčtejn
 • Trasa výletu: z obce Vlčtejn na zříceninu hradu Vlčtejn
 • Celková délka trasy: 200 m
 • Terén: rovinatý
 • Vhodné pro kočárky: ano (pouze před hrad)
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (pouze před hrad)

Svíčkárna Rodas Plzeň - Litice

Svíčkárna Rodas Plzeň - Litice
 • Druh zábavy: výrobní dílna, možnost tvorby svíček, voskových pastelek, mýdla a koupelové soli
 • Doporučený věk dětí: 3+
 • Adresa: Klatovská 502/362, Plzeň - Litice, Česká republika

Procházka přírodně-krajinářským parkem zámku Kozel

Procházka přírodně-krajinářským parkem zámku Kozel
 • Trasa výletu: okruh přírodně-krajinářským parkem zámku Kozel
 • Celková délka trasy: 3 km
 • Terén: mírně až středně kopcovitý
 • Vhodné pro kočárky: ano
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME