Klášterní architektura (Monastýrování)

  • Datum: 30.9.2023
  • Místo: Plasy - klášter
  • Adresa: , Plasy, Česká republika

Popis

Tematická prohlíka z cyklu Monastýrování tentokrát zaměřená na architekturu Jana Blažeje Santiniho v Plasích se usktučení během mezinárodních Dní evropského dědictví (EHD).

Santiniho osobitý výraz zasazený do souvislostí evropského prostředí nám představí historik architektury a památkář, Ing. Petr Macek, Ph.D., který se Santiniho architekturou dlouhodobě zabývá. Úvodní slova o evropském kontextu, Santiniho tvorbě, nadčasovosti a jedinečnosti jeho děl doplní komentovanou prohlídkou budovy konventu, kde zmíněnou teorii představí v praxi.

čas prohlídky bude upřesněn

Vstupenky je možné zakoupit od 8/IX/2023 on-line zde nebo přímo na místě v pokladně objektu.

Klášterní architektura (Monastýrování)

Vstupné

250,- Kč základní vstupné (100,- Kč děti 6-17 let)

Oficiální stránky

www.klaster-plasy.cz/cs

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME